Z okazji Dnia Kobiet Burmistrz Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Centrum Kultury, Sportu i Turystyki zaprosili drogie mieszkanki naszej gminy na monodram „Mój boski rozwód” w wykonaniu Krystyny Podleskiej.

Monodram autorstwa Geraldine Aron to wzruszająca i pełna optymizmu historia kobiety w średnim wieku, którą porzuca mąż a córka wyprowadza się do narzeczonego.

Do wypełnienia pustki Angela ma tylko psa i telefon. Teraz na nowo musi odnaleźć swe miejsce na ziemi, sens życia i szczęście. Po różnorakich perypetiach udaje się to jej i jest to tryumf kobiety, która nigdy nie zatraciła nie tylko humoru ale i młodzieńczej ciekawości świata, a także dystansu do siebie i innych.

Angela widzi nawet zabawną stronę swoich porażek, zawsze dowcipna, czasami złośliwa a zazwyczaj kpiąca z samej siebie. Dlatego ta opowieść to piękna ludzka historia, to tryumf optymizmu i wiary w „kolejny lepszy dzień”. Wszyscy przecież szukamy miłości, ciepła i nie chcemy być samotni.

Angela nam uświadamia, że jest to możliwe – pisali o spektaklu na stronach Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa. Krystyna Podleska znana jest szerokiej publiczności z roli dziewczyny prezesa Ryszarda Ochódzkiego z filmu „Miś”.

W sobotni wieczór, 12 marca Sala Widowiskowa CKSiT wypełniona była po brzegi. Nie zabrakło oczywiście niespodzianki da wszystkich Pań. Były życzenia oraz kwiaty wręczane osobiście przez burmistrza Augustyna Ormantego i dyrektora CKSiT Andrzeja Burdka.

{ckstkalwaria.com}