Wojciech Czermak Mistrzem Polski

Wojciech Czermak wygrał ostatnią eliminację Pucharu Polski w Downhilu w kategorii Elita i wywalczył Puchar Polski. Wojciech wcześniej zdobył mistrzostwo Polski w tej samej konkurencji, tym samym zdominował ten sezon. Kalwaria Zebrzydowska ma Mistrza Polski i zdobywcę Pucharu Polski.

Przypomnijmy w lipcu Wojciech Czermak z kalwaryjskiego klubu Born2bike zdobył Mistrzostwo Polski w Downhilu, a Ela Figura z tego samego klubu wywalczyła tytuł Vicemistrzyni Polski.

W tym sezonie Wojciech Czermak absolutnie zdominował zawody Downhilowe w Polsce został Mistrzem Polski i zdobywcą Pucharu Polski w najbardziej prestiżowej kategorii Elita, zakończony właśnie sezon jest jego najlepszym w dotychczasowej karierze.

Sezon jak najbardziej udany dla mnie. Miałem parę kontuzji na początku i w trakcie, więc wygranie Mistrzostw i Pucharu Polski jest dla mnie dużym osiągnięciem. Już nie mogę sie doczekać kolejnego, mam mega motywacje i liczę na to, że pokaże coś za granicą – mówi dla nas Wojciech Czermak

W ostatniej eliminacji Pucharu Polski zawodnicy ścigali się w Czarnej Górze i były to drugie zawody na tej trasie w tym sezonie, które miały rangę Pucharu Polski DH.

Wśród pań najlepsza okazała się Elżbieta Figura, która dzięki temu zwycięstwu wskoczyła na drugą lokatę w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajęła Inka Januła i tym samym zwyciężyła w ogólnym rozrachunku. Na najniższym stopniu podium zawodów oraz klasyfikacji generalnej uplasowała się Laura Wojtas.

W elicie triumfował Wojciech Czermak i tym samym zapewnił sobie triumf w klasyfikacji końcowej. Drugie miejsce zajął Mateusz Kostusiak, a trzeci był Konrad Zamojski. Dzięki drugiej lokacie, Mateusz Kostusiak zajął dobre trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej, a drugi był Arkadiusz Perin.

 

Ostatnia runda Pucharu Polski DH w Siennej była udana dla klubu Born2bike. Większość zawodników poprawiła swoje pozycje w generalce. Wojtek Czermak wygrał w kategori Elita i zdobył Puchar Polski! Ela Figura wygrała kategorie Kobiety i zakończyła sezon na drugim miejscu w generalce – informują w kalwaryjskim klub Born2bike i dodają Stachu Kruk zajmując 5 miejsce utrzymał 3 lokatę w generalce kategorii Masters I. Witek Kania kolejny raz w tym roku kończy zawody na pierwszej pozycji w Hobby hardtai! Artur Śliwa 5 w Hobby full, Mati Sych po glebie 29 lokata.

 Mistrzostwa Polski

 

{Foto Autor: Pumpkin Productions – profesjonalne usługi filmowe – Autor: @Tomasz Dyniec, 43ride.com}