W niedzielę w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędą się Turnieje „Gramy dla Dominiki”, wydarzenie to zbiegło się z bardzo radosną chwilą, po 15 miesiącach Dominika wybudziła się ze śpiączki.  Teraz czeka ją bardzo długotrwała rehabilitacja.

W niedzielę  15 kwietnia 2018 r. odbędzie się Charytatywny Turniej Piłki Nożnej oraz Turniej Charytatywny FIFA 18, a to wszystko dla Dominiki Kosek z Brodów,  już w czasie przygotowań do Turnieju dotarła do organizatorów cudowna informacja, bowiem Dominika Kosek po 15 miesiącach wybudziła się ze śpiączki.

Przypomnijmy, Dominika z Brodów w grudniu 2016 r. zaczęła skarżyć się na bóle i zawroty głowy. Dzięki szybkiej interwencji lekarza rodzinnego została skierowana na badania do szpitala, gdzie zdiagnozowano bardzo niebezpiecznie ulokowanego guza. Lekarze podjęli natychmiastową decyzję o operacji. Mimo obaw dziewczynki operację wykonano 18 stycznia 2017 roku w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie.

Później przez miesiąc organizm zmagał się z bardzo wysoką gorączką i infekcją bakteryjną. Dziewczyna zapadła w śpiączkę. Od 7 marca 2017 roku Dominika przebywa w klinice Budzik w Warszawie przed kilkoma dniami  Dominika po 15 miesiącach wybudziła się ze śpiączki.

W tej chwili zaczyna siedzieć, zaczyna mówić. Postawa i pomoc ludzi, którzy nam pomogli w czasie tego roku była bardzo duża. Chcemy im podziękować za wsparcie – mówi tata  Dominiki, na filmiku umieszczonym na YouTube.

Teraz przed Dominiką długa rehabilitacja, koszt miesięcznej rehabilitacji to 15-20 tys. zł, zebrana w czasie Turniejów kwota zostanie przekazana właśnie  na ten cel, a sama Dominika marzy o nowym wózku … taką prośbę przekazała Tacie. Możemy Dominikę  zobaczyć na  krótkim filmiku, który  pokazuje jej historię … musicie to zobaczyć, ten film ściska za serce.

 

Tymczasem organizatorzy zapraszają w niedzielę do Kalwarii Zebrzydowskiej, zachęcają do kibicowania i udziału w licytacjach, obędzie się Turniej halowy piłki nożnej i Turniej FIFA18.

15 kwietnia  2018 r. w Hali Sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się  Turniej piłki nożnej. Wystąpią 24 zespoły, podzielone na grupy, w czasie samego Turnieju zaplanowano sporo atrakcji, nie zabraknie też licytacji bardzo atrakcyjnych przedmiotów głownie dla kibiców, przygotowany zostanie też  piknik z  poczęstunkiem z  grilla.

Licytację zaplanowano na godz. 14:00, będzie można wylicytować m.in. koszulki Wisły Kraków z podpisami zawodników czy też piłkę z podpisem piłkarzy reprezentacji Polski w piłce nożnej m.in. z autografami Roberta Lewandowskiego, Jakuba Błaszczykowskiego, Grzegorza Krychowiaka, Kamila Glika, Kamila Grosickiego, czy też koszulki koszykarek Wisły Kraków.

W tym samym dniu czyli 15 kwietnia w Sali Widowiskowej CKSiT  zorganizowany zostanie Turniej FIFA, jego niewątpliwą atrakcją będzie fakt, iż mecze play-off rozgrywane będą na wielkim ekranie Sali Widowiskowej,  główną nagrodę stanowić będzie – Konsola PS4 Slim 500GB + Gra Uncharted 4 Kres Złodzieja. W Turnieju FIFA18 wystąpi 40 osób. 

Warto zaznaczyć, że Turniej piłki nożnej i FIFA18 spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem, zapisy zakończyły się w ciągu 48 godzin, a każdy z uczestników już wsparł Dominikę ponieważ wpisowe trafia na jej rehabilitację.

Tutaj więcej o akcji – śledź wydarzenie na FB – Gramy dla Dominiki

Organizatorami Turniejów „Gramy dla Dominiki”  jest: Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej, CKSiT w Kalwarii Zebrzydowskiej, Sklep EXGAMES, ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej, Niebieska ekipa.