Dominika Kosek z Brodów ma 16 lat. Jest w śpiączce po operacji usunięcia guza mózgu. W tym roku miała być królową w procesji Zaśnięcia i Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny na kalwaryjskich dróżkach. Rodzina i przyjaciele proszą o wsparcie, przygotowują się też do organizacji Majówki na rzecz Dominiki – „Budzimy Królewnę”, która odbędzie się 3 maja w Brodach.

W grudniu ubiegłego roku zaczęła skarżyć się na bóle i zawroty głowy. Dzięki szybkie interwencji lekarza rodzinnego została skierowana na badania do szpitala. Zdiagnozowano bardzo niebezpiecznie ulokowanego guza. Lekarze podjęli natychmiastową decyzję – operacja.

Dominika strasznie obawiała się zabiegu, a najbardziej tego, że po operacji się nie obudzi. Cała rodzina starała się ją uspokoić. Zapewniali, że na pewno się obudzi, że nie ma innej opcji.

Operację wykonano 18 stycznia 2017 r. w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Później przez miesiąc organizm zmagał się z bardzo wysoką gorączką i infekcją bakteryjną. Od 7 marca Dominika przebywa w klinice Budzik w Warszawie. Czeka ją bardzo długa, ciężka oraz kosztowna rehabilitacja. A przecież musi się obudzić, musi

Nasza ukochana córka Dominika, zwana przez wszystkich „Misią” jest osobą cichą, spokojną, wrażliwą i uczynną. W każdej złej chwili skromnym uśmiechem potrafiła rozweselić cierpiącą osobę. Od najmłodszych lat jest wzorową uczennicą. Uczęszczała do liceum o profilu socjalnym. Jej pasją jest kosmetologia, wiązała z takim zawodem przyszłość. Pomagała potrzebującym w corocznych zbiórkach żywności dla Caritas. Od piątego roku życia godnie uczestniczyła w procesji Zaśnięcia i Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny na sierpniowych dróżkach Kalwaryjskich. Od dziecka jej marzeniem było zostać Królową Procesji. Po tych wszystkich latach jej marzenie miało zostać spełnione w tym roku – mówi tata Dominiki pan Piotr.

Pan Piotr jest jedynym żywicielem rodziny od początku choroby córki przebywam z nią w szpitalach. Z tego powodu konieczna była rezygnacja z pracy oraz dotychczasowych dochodów. Wszystko po to, aby pomóc mojej najmłodszej córce.

Mama Dominiki również przeszła ciężką chorobę i nie może się nią zaopiekować tak, jak by tego chciała. (W 2012 roku stwierdzono u żony niewydolność obu nerek, co natychmiast doprowadziło do dializ, a w 2014 r. przeszczepu nerki. Nie może być przy córce, bierze leki obniżające odporność).

Najbliżsi, przyjaciele, koledzy i nauczyciele ze szkoły z Brodów, cała społeczność jej rodzinnej miejscowości postanowili ruszyć z akcją pomocy. Planują 3 maja w Brodach zorganizować „Majówkę na rzecz Dominiki” – wkrótce więcej informacji o tej akcji.

Dzięki uprzejmości Forum Muratordom.pl prowadzone są aukcje, które mają wspomóc finansowo rodzinę.
 Przeczytaj więcej o aukcji TUTAJ . Na prośbę Muratora rodzice założyli konto w Fundacji Złotowianka, z którą współpracuje wydawnictwo.


Można też wspomóc rodzinę Dominiki oddając swój 1%, oto dane:

Dane do rozliczenia pit:
KRS: 0000308316
Prosimy koniecznie pamiętać o uzupełnieniu rubryki cel szczegółowy 1%: Dominika Kosek K/204

Dane do przekazania darowizny:
SBL Zakrzewo 25 8944 0003 0002 7430 2000 0010
W tytule przelewu też należy koniecznie podać imię i nazwisko: Dominika Kosek.

Dane Fundacji:
FUNDACJA „ZŁOTOWIANKA”
ul. Widokowa 1, 77-400 Złotów
mobile: 519 723 793, 512 977 766
Numer konta Fundacji: SBL Zakrzewo 25 8944 0003 0002 7430 2000 0010
NIP: 767-165-65-24, REGON: 300875953, KRS: 0000308316
www.fundacjazlotowianka.pl, kontakt@fundacjazlotowianka.pl