W sobotę kolejna porcja dobrego mocnego grania, CKSiT zaprasza na drugą odsłonę Ferii na rokowo. Tym razem zagrają Paranoica, We Mgle,  Soultaker, SHADOWSCAPES, ALCOHOLICA.

Ponownie o dobór zespołów zadbali Piotr „Kudłaty” Filipkowski i Rafał „Albin” Łęczyński.

Koncerty to nie jedyne atrakcje jakie przygotowano na najbliższą sobotę będzie próba bicia rekordu na instrumentach, oraz pokaz ratownictwa medycznego.

W sobotę 30  stycznia zagrają Paranoica, We Mgle,  Soultaker, SHADOWSCAPES, ALCOHOLICA.

Paranoica to nowa siła na kalwaryjskiej scenie. Grają w skłądzie: Łukasz Spólnik – wokal Sebastian Spólnik – gitara Michał Lenik – bas Kamil Łypik – perkusja Marcin Oleksy – gitara

SoulTaker to formacja, wykonująca muzyką z pogranicza rocka progresywnego i hard rocka.Grupa powstała w 2006 roku w Wadowicach.W skład zespołu wchodzą: gitarzysta i wokalista Piotr Biel, basista Robert Lenart, klawiszowiec Wojciech Kowalski oraz perkusista Rafał Pękala.

SHADOWSCAPES  grają metal sympfoniczny w połączeniu z muzyką filmową i gotykiem, zespół wyróżnia piękny głos wokalistyki Katarzyny Stojek, który przenosi słuchaczy w niesamowity świat na gotyckich opowieści.

Zespół zadebiutował podczas koncertu z okazji 24 finału WOŚP w Kalwarii Zebrzydowskiej. SHADOWSCAPES Skład- Katarzyna Stojek-vokal, Agnieszka „Infern” Świętek-gitara basowa,Piotr „Kudłaty” Filipkowski- gitara wiodąca prowadząca Paweł Klimala-instrumentalia-oprawa muzyczna, Piotrek Kawa- klawisze, Albin -gitara

Zagra też dobrze znany wszystkim zespół We mgle, ich koncerty to mieszanka dobrych rockowych gitar, dopełnione klawiszami i żeńskim wokalem który zachwyca głosem oraz intrygującą strona wizualną.Warto bywać na koncertach zespołu We Mgle.

Dla przypomnienia zespól tworzą: Kinga Polak – Wokal Kinga Fijałkowska – Perkusja Piotr „Kudłaty” Filipkowski – Gitara Solowa Piotr Kawa – Klawisze Bartek Lach – Gitara Basowa Jarek Sępek – Gitara Rytmiczna.

Na zakończenie zagra Zespół „AlcoholicA” powstał w 2004 roku z myślą o graniu tylko i wyłącznie muzyki zespołu Metallica. Nazwa zespołu  została wybrana nie przypadkowo – przydomek ten zyskała Metallica w pierwszych latach swojej działalności.

15.00-Bicie rekordu w grze na instrumentach.
16.00 – Paranoica
17.00 We Mgle
17.30 Soultaker
18,30 SHADOWSCAPES
19:00 ALCOHOLICA

Godziny oraz kolejność zespołów może ulec zmianie.

  • Donatan

    Młode zespoły tak mają. Braki w umiejętnościach (całym warsztacie muzycznym) ukrywają przesterowując instrumenty i wzmacniacze. Dotyczy to wszystkich przeglądów, festiwali i koncertów nie tylko imprezy w Kalwarii. Siła dźwięku nie przystosowana do akustyki sali. Ale łatwiej ukryć fałsze i coraz słabsze teksty.
    Ot, zapominają, że grać ostro, to wcale nie znaczy grać bardzo głośno.

  • Zordon – reaktywacja

    Wspaniałe zespoły, wspaniała akcja, miło było bardzo Was posłuchać, lecz trochę było za głośnooooooooo, nawet w ostatnim rzędzie, nie może wysiedzieć było dłużej.