hala-14

Ustalono stawki i opłaty za korzystanie z nowo wybudowanej z Hali Sportowej przy ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej, jak na razie Hala cieszy się dużą popularnością, jednak jej koszty utrzymania są spore, o czym dyskutowali ostatnio radni.

 

W nowej hali sportowej znajduje się boisko o wymiarach pola gry min. 40×20 m, trybuny wzdłuż boiska, całą halę można podzielić kotarami na 3 boiska, jest też ściana wspinaczkowa i salka rekreacyjna.

Jak założono w godzinach 8:00 – 16:00 Hala jest udostępniania głównie na zajęcia szkole, po godzinie 16:00 można Halę wynająć, z tej okazji korzystają głównie lokalne kluby sportowe jak seniorskie drużyny Kalwarianki, Sosnowianki, Cedronu czy też PKS św. Józef w weekend sala wynajmowana jest głownie przez indywidualne osoby.

Halę uroczyście i hucznie otwarto w październiku 2014 r., teraz radni w czasie ostatniej sesji dopytywali się jakie koszty w ubiegłym roku poniosła gmina związane z utrzymaniu Hali Sportowej, okazało się że koszty utrzymania Hali przez ostatnie 3 miesiące 2014 roku wyniosły 57 tys. zł.

Okazało się też, że zdecydowana większość ze wspomnianych 57 tys. zł to koszty opłat za gaz i energię elektryczną i koszty administracyjne.

Radni ostatecznie uchwalili stawki i opłaty za korzystanie z Hali Sportowej, ale też zmniejszyli środki przeznaczone na utrzymanie w Hali sportowej o 25 tys. zł jakie przeznaczone były na wynagrodzenia.

W najbliższy weekend w Hali sportowej zostanie zorganizowana trzecia edycja Ogólnopolskiego Turnieju Szermierczego „III Puchar Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej” w szpadzie sportowej.

 

Stawki i opłaty za korzystanie z Hali Sportowej

  • jednorazowe wynajęcie hali – 1 godz. – okres zimowy 80 zł, – okres letni 50 zł
  • cyklicznie wynajęcie hali – 1 godz. – okres zimowy 70 zł, – okres letni 40 zł
  • treningi klubów wynajęcie cykliczne hali – 1 godz. – okres zimowy 50 zł, – okres letni 40 zł
  • wynajęcie hali na wyłączność – 1 dzień. – 2.000 zł
  • wynajęcie ściany wspinaczkowej– 1 godz. – okres zimowy 30 zł, – okres letni 25 zł
  • wynajęcie Sali rekreacyjnej – 1 godz. – okres zimowy 30 zł, – okres letni 25 zł

Ponad to hala może być wynajęta nieodpłatnie na imprezy szkolne, zawody, turnieje o szczególnym znaczeniu dla gminy Kalwaria Zebrzydowska. Halą sportową zarządza obecnie dyrekcja ZS nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej

  • Andrzej Famielec

    Test