W klimatycznym dworze, perełce Stryszowa, będącym Oddziałem Zamku Królewskiego na Wawelu, przez całe wakacje prezentowane są  prace kilkunastu artystów: ikonografów, rzeźbiarzy, malowane na drewnie i szkle, atłasowe. Wystawa zaskakuje różnorodnością ujęć oblicza i postaci Madonny.

Jest wyjątkowym przeżycie artystycznym i duchowym. Z pewnością stanowi jedną z najciekawszych propozycji dla pielgrzymów i turystów, którzy pojawią się niebawem w naszym regionie z okazji Światowych Dni Młodzieży. Jakość i różnorodność oferty artystycznej jest dodatkowo wzbogacona walorami samego miejsca, dwór stryszowski posiada piękny ogród i skalniak gdzie nawet w skwarny dzień można znaleźć przyjemny cień i ochłodę – mówią organizatorzy

Wernisaż  wystawy „Niejedno ma imię – oblicza Madonny ” odbył się w sobotę 25 czerwca w Dworze w Stryszowie – Oddział Zamku Królewskiego na Wawelu. Organizatorem wystawy jest Wójt Gminy Jan Wacławski.

Godną oprawę artystyczną  wernisażu stanowił występ Chóru VOX ALTISONO z Osielca, pod dyrekcją Kseni Miśkiewicz oraz recital pieśni sakralnych, które zaprezentowały artystki:  Kinga Stawowy – sopran, Iwona Czaplińska – mezzosopran, Anna Głowa – Łobodzińska – akompaniament

Autorzy prezentowanych prac: Zofia Bator, Barbara i Krzysztof Cudo, Jolanta Dul, Borys Fiodorowicz, Aleksandra Golik – Prus, Katarzyna Janik, Cyprian Moryc OFM, Zdzisław Pękalski, Zdzisław Słonina, Bronisław Suchy, Marcin Świąder, Zofia i Andrzej Tylek, Maria Walczak-Stasiowska, Ks. Stanisław Wojcieszak, Barbara Zając – Kmieć.

Wystawę można obejrzeć do 11 września br.