Jak informuje rynek-kolejowy.pl PKP SA szukają projektantów dla remontu zabytkowego dworca w Kalwarii Zebrzydowskiej Lanckoronie w województwie małopolskim. Wykonawca będzie miał trzy miesiące na przygotowanie niezbędnej dokumentacji projektowej.

PKP SA prowadzą zaproszenie ofertowe na opracowanie dokumentacji projektowej dla remontu dworca Kalwaria Lanckorona.
Zakres prac będzie obejmował wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, remont elewacji, remont drewnianej konstrukcji dachowej wraz z wymianą pokrycia dachu, montażem nowej instalacji odgromowej, obróbkami blacharskimi oraz przebudową kominów.

Termin składania ofert mija 27 marca. Jedynym kryterium jest cena. Wykonawca będzie miał trzy miesiące na sporządzenie projektów, licząc od dnia zawarcia umowy.

PKP Polskie Linie Kolejowe przygotują też studium wykonalności łącznicy kolejowej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Jej budowa umożliwiłaby skrócenie czasu przejazdu z Krakowa do Wadowic i Bielska-Białej.

Poza trwającymi budowami dwóch łącznic kolejowych w województwie małopolskim, czyli w Krakowie Krzemionkach i Suchej Beskidzkiej, planowana jest budowa trzeciego łącznika w Chabówce. Ten ostatni planowany jest jednak dopiero po 2021 roku.

Te inwestycje pozwolą skrócić czas przejazdu z Krakowa Głównego m.in. do Skawiny, gdzie planowana jest Szybka Kolej Aglomeracyjna. Zyskają również pasażerowie udający się do stolicy Podhala np. z Warszawy, Poznania czy Trójmiasta. Krócej pojedziemy z Krakowa Głównego do Suchej Beskidzkiej, Żywca, Chabówki, Rabki-Zdrój czy Nowego Targu i Poronina.