Centrum Kultury zaprasza dzieci w  wieku 6-13 lat do uczestnictwa w warsztatach rzemiosła w formie Uniwersytetu Ludowego.  Zajęcia ruszają 10 września i potrwają do połowy listopada br. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

DUL – Dziecięcy Uniwersytet Ludowy – projekt Fundacji Sowiarnia współfinansowany ze środków Województwa Małopolskiego w obszarze działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych, kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, ekologii, ochrony zwierząt i ochrony dziedzictwa przyrodniczego pn. „Małopolska – czas na wieś”.

  • W trakcie 2 godzinnych warsztatów powstaną „dzieła” inspirowane tradycyjnym rzemiosłem, formami i motywami kultury ludowej, z użyciem tradycyjnych i współczesnych materiałów. Będą miały również na celu poprawę zdolności manualnych i małej motoryki, ale również ożywienie technik tradycyjnego rzemiosła i rękodzieła – poznanie historii, warsztatu pracy i narzędzi z nią związanych sposobu wykorzystania jej w życiu codziennym oraz poszerzenie wiedzy o kulturach tradycyjnych.
  • Rzemieślnicy i rzemiosła takie jak: koszykarz-plecionkarz, ceramik, zabawkarz/rzeźbiarz, tkacz, filcowanie, hafciarka, witrażysta, stolarz.
  • Każdy uczestnik otrzyma dyplom ukończenia DUL, który w założeniu ma praktyczne kształcenie przez całe życie.
  • W ramach Dziecięcego Uniwersytetu Ludowego odbędzie się  8 warsztatów odbywających się co tydzień, w poniedziałek w godz. 16:00-17:30 w Starym Kinie, ul. Mickiewicza 4.
  • Zapisy do 5 września br. w Starym Kinie, ul. Mickiewicza 4. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zapisów.

 

  • W trakcie 2 godzinnych warsztatów