W Zespole Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej zorganizowano Dzień Otwarty Szkoły.  Gimnazjalistom pokazano wszystko to co najlepsze, w ten sposób zachęcano ich, by koleją szkołą jaką wybiorą był Kalwaryjski KEN.

Wszyscy przybyli goście, którzy byli oprowadzani przez życzliwych przewodników, mogli nie tylko zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły, ale także obejrzeć różnorodne atrakcje przygotowane z myślą o młodzieży gimnazjalnej.

Nie zabrakło więc barwnej prezentacji o szkole oraz efektownych wystaw przedstawiających  bogaty dorobek szkoły oraz prezentacji, które ukazywały istotę poszczególnych kierunków kształcenia.

Można było również uczestniczyć w konkursach lub quizach o charakterze ekonomicznym przygotowanym przez przyszłych techników ekonomistów, wstąpić do biura podróży, pracowni reklamy, saloniku fryzjerskiego czy pracowni obuwniczej.

Nie mniejsze, oczywiście pozytywne, emocje wzbudziła oferta przygotowana przez kadrę technikum kształcącego w zawodzie technik technologii drewna. Okazała się ona prawdziwą gratką zwłaszcza dla chłopców.

Programy, wystawy  oraz maszyny typowe dla przemysłu drzewnego, podobnie jak degustacja soków i owoców pochodzących  z wybranych gatunków drzew cieszyły się dużym zainteresowaniem gimnazjalistów.

Ponadto, goście, którzy przybyli na Dzień Otwarty Szkoły do Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej,  mieli okazję utwierdzić się w przekonaniu, iż  szkoła ta troszczy się nie tylko o edukację swoich podopiecznych, ale również uwzględnia ich pasje, a tym samym stwarza warunki umożliwiające ich realizowanie i doskonalenie.

Dlatego też nie zabrakło części artystycznej, podczas której członkowie zespołu tanecznego SHAKE zaprezentowali swoje umiejętności a uczniowie technikum kształcącego w zawodzie technik obuwnik wykonali pokaz obuwia na tradycyjnym czerwonym dywanie.

Niewątpliwie występy te wywołały zachwyt publiczności, czego wyrazem były gromkie brawa. Dużą atrakcją imprezy był także pokaz Kickboxingu w wykonaniu uczniów  oraz prezentacja kariery fryzjera.

Zwieńczeniem wizyty gimnazjalistów i ich wychowawców  było wręczenie im  folderów zawierających informacje dotyczące kierunków kształcenia proponowanych przez  szkołę oraz licznych gadżetów reklamowych wykonanych przez uczniów technikum kształcącego w zawodzie technik organizacji reklamy.