To były bardzo udane Mistrzostwa Polski w Enduro MTB dla zawodników Born2bike. Ela Figura zdobyła tytuł Mistrzyni Polski, a Wojtek Czermak ukończył zawody na 3 pozycji i zdobył tytuł 2go v-ce Mistrza Polski.

Mistrzostwa Polski w serii „Enduro Trophy” w ostatni weekend odbyły się Świeradowie Zdroju, zawodnicy musieli się zmierzyć się z bardzo wymagającą technicznie i kondycyjnie trasą.

Podczas zawodów prowadzone będą były dwie osobne klasyfikacje dla zawodników z licencjami Polskiego Związku Kolarskiego oraz dla zawodników bez licencji dzięki czemu impreza była otwarta dla wszystkich chętnych.

Zawodnicy z licencjami zostali podzieleni na kolejne 3 oddzielne klasyfikacje: kobiet, elity mężczyzn oraz Mastersów czyli mężczyzn w wieku powyżej 30 lat.

W tych Mistrzowskich zawodach doskonale spisali się zawodnicy z kalwaryjskiego klubu Born2bike, którzy dwukrotnie zajmowali miejsca na podium.

Zawody w Świeradowie Zdroju były oficjalnymi Mistrzostwami Polski w rowerowym Enduro. Mistrzynią Polski została Ela Figura i mogła założyć biało-czerwoną koszulkę.

Pozostali zawodnicy klubu Born2bike spisali się tak samo dobrze Wojtek Czermak po sporych problemach na os1 ukończył zawody na 3 pozycji i zdobył tytuł 2go v-ce Mistrza Polski.

Paweł Brożek dojechał na bardzo dobrej 7 pozycji w kategorii Elita. Marcin Smaza jadąc połowę os4 na kapciu z tyłu ukończył zawody na 9 miejscu w kategorii Elita.

Brygada Born 2 bike z tygodnia na tydzień zaskakuje kolejnymi zacnymi sukcesami. A już w lipcu czekają nas mistrzostwa Polski w DH, mam nadzieje że dobra passa nie opuści nas do końca sezonu, radość z wyników jest duża ale to jeszcze nie koniec sezonu, czeka nas jeszcze sporo roboty – komentuje Sławek Kosek „klubowy tata” jak go nazywają klubowicze z Born 2 Bike

Gratulujemy całej ekipie z klubu Born2bike życząc im dalszych sukcesów!

{Foto – Born2bike}

• kibol

Brawa ! Nie warto i nie lepiej dawac wiecej kasy na działanie takich klubów jak tutaj mowa co maja sukcesy Mistrza Polski czy na szermierkę i karateków niż na pseudo grojków z boiska z barakiem w lesie ?

• klwz

nie tylko starsi odnoszą sukcesy ale takze najmlodsi stawali na podium w niedziele na zawodach w bielsku. Widac że mamy mocna ekipe tak trzymac