W święto Matki Bożej Kalwaryjskiej

Na zaproszenie Ojca Kustosza w Kalwaryjskim Sanktuarium zaśpiewa Eleni. Ta piosenkarka jest u nas darzona bardzo dużą sympatią i szacunkiem, bardzo lubi tutaj koncertować. Eleni wystąpi w Sanktuarium Kalwaryjskim w niedzielę 14 sierpnia o 20:30.

Bedzie to już czwarty występ Eleni w Kalwarii na przestrzeni ostatniego roku, każdy z jej koncertów gromadzi bardzo dużą widownie.

Przed rokiem 13 sierpnia na kalwaryjskim wzgórzu obchodzono Uroczystość Matki Bożej Kalwaryjskiej, zaśpiewała też Eleni. W dwugodzinny pięknym i poruszającym wszystkich koncercie piosenkarka zaśpiewała utwory dedykowane Matce Bożej Kalwaryjskiej, której obraz towarzyszył koncertowi, nie zabrakło też utworu, który został stworzony i zaśpiewany Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II.

Ojciec Kustosz Sanktuarium Azariasz Hess, mówił o przyjaźni jaka łączy go z Eleni, to miedzy innymi Ojciec Azariasz wspierał piosenkarkę w najtrudniejszym okresie życia.

Ojciec Kustosz Azariasz Hess i Eleni na zakończenie zaśpiewali wspólnie utwór dedykowany Świętemu Papieżowi Janowi Pawłowi II, a koncert zakończyło wspólne wykonanie „Barki” i błogosławieństwo biskupa Ojca Damiana Muskusa, który także był obecny na tym koncercie.

Teraz kolejna okazja by spotkać się z Eleni na jej koncercie. 

Wcześniej, bo w sobotę zakonnicy zapraszają do wzięcia udziału w Uroczystościach NMP Kalwaryjskiej. Porządek Mszy św. jak w niedziele. Uroczystej sumie o godz. 11.00 przewodniczył będzie wraz z Kapłanami Dekanatu Kalwaryjskiego Ks. Bp Kazimierz Górny, Biskup Senior Diecezji Rzeszowskiej.

W niedzielę 14 sierpnia Mszą św. ku czci MB Kalwaryjskiej o godz. 15.00 i Procesją Współcierpienia Maryi od bazyliki do Domku Matki Bożej rozpoczną się obchody wielkiego odpustu sierpniowego.

Nabożeństwo zakończy się Nieszporami przy Domku MB ok. godz. 18.00. Zapraszamy do działu Mieszkańców Kalwarii oraz Pielgrzymów, jak również prosimy o udział asyst w tej procesji. Uroczystej Mszy św. i Procesji przewodniczył będzie Ks. Bp. Edward Białogłowski z Rzeszowa. Wieczorem o godz. 20.30 koncert Eleni z Zespołem.

 

Tak było  przed rokiem w święto Matki Bożej Kalwaryjskiej –

  • szeptacz

    A Ciapa w Stanisławiu będzie dyrektorem? Augustyna wkrótce, nowi znajomi na imieninach cesarza.

  • nostradamus

    Eleni śpiewa, a rynkowe wieści niosą, że wraca były burmistrz Stradomski. Tym razem na dyrektora szkoły. Czy wieści mają rację? Konkurs rozstrzygnięty przed czasem?