W pomieszczeniach poczty w Kalwarii Zebrzydowskiej wykryto groźną substancję chemiczną. Strażacy  ewakuowali pracowników i petentów. Policja ustala okoliczności tego zdarzenia.

W czwartek (3.08) około godziny 12:00 służy ratunkowe zostały powiadomione o wykryciu w pomieszczeniach budynku poczty w Kalwarii Zebrzydowskiej groźnej substancji chemicznej w postaci gazowej. Ludzie tutaj przebywający zaczęli się skarżyć na przykry zapach, nudności i bóle gardła.

Na miejsce zadysponowano strażaków zawodowych z JRG Wadowice, druhów ochotników z OSP Kalwaria Zebrzydowska a także policje. Ewakuowano z budynku zarówno pracowników jak i petentów. Zajęli się nimi ratownicy z Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Ewakuowano również 5 osób z firmy ubezpieczeniowej znajdującej się nad placówką. Wezwany został Pluton Ratownictwa Chemicznego z Krakowa w celu ustalenia z jaką substancją mamy do czynienie — poinformował nas Krzysztof Cieciak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Wadowicach.

Policja ustala okoliczności tego zdarzenia. Na razie nie wiadomo, czy substancja znajdowała się w jednej z paczek czy listów i doszło do wycieku czy ktoś celowo ją tutaj rozpylił.