Kibice żółto czerwonych na zwycięstwo na własnym boisku czekali od 30 maja 2015 roku, kiedy to pokonali Wiślankę Grabie 1-0. Ich cierpliwość została nagrodzona Kalwarianka wygrała z TS Skawinka Skawina 3:1.

Piłkarze MKS Kalwarianki po remisie na inaugurację rundy wiosennej w Proszowicach, podejmowali  solidny zespół ze Skawiny.

Duży wpływ na przebieg miała sytuacja z 15 minuty. Mający żółtą kartkę Kasjusz Piwowarczyk został sfaulowany przez Rafała Gałuszk , wstał i uderzył bez piłki młodzieżowca gospodarzy otrzymując od razu czerwoną kartkę.

Od tego momentu Kalwarianka przejęła  inicjatywę . Goście skupili na obronie i wyprowadzaniu kontr. Wynik mógł otworzyć 24 minucie Rafał Gałuszka, który ruszył do bezpańskiej piłki wychodząc na sam na sam ale składając się do strzału został zablokowany.

Po półgodzinie grający na lewej obronie kapitan Kalwarianki, Dariusz Hobrzyk, zdecydował się na solowy rajd, wpadł w pole karne, uderzył, Wygaś odbił futbolówkę przed siebie, do niej dopadł ponownie Hobrzyk, mógł strzelać ale wycofał na 15 metr do Amadeusza Bufnala a ten kapitalnym strzałem w okienko dal prowadzenie gospodarzom.

Kalwarianka poszła za ciosem. Chwilę potem Mateusz Król zagrał płasko w pole karne a wracający po ponad 1,5 rocznej przerwie Rafał Gałuszka precyzyjnym strzałem zamknął podanie kolegi.

W tym momencie Kalwarianka prowadziła dwoma bramki i grała z przewagą jednego zawodnika.

Goście się nie poddali i po przerwie zaatakowali. Najpierw kardynalny błąd przy wyprowadzeniu piłki popełnił Mlostek i w sytuacji sam na sam znalazł się Kozieł ale fatalnie przestrzelił z 5 metrów.

Kalwarianka odpowiedziała kontrą. Po podaniu Grygorusa, Daniel Kmak znalazł się w sytuacji sam na sam z Wygasiem. Napastnik Kalwarianki zwlekał ze strzałem a bramkarz Skawinki rzucił się pod nogi i zebrał futbolówkę.

Za moment goście egzekwowali rzut rożny, nie obstawiony w polu karnym piłkarz Skawinki uderzył a piłka po rykoszecie trafiła pod nogi Damiana Danaja, który z bliskiej odległości zdobył kontaktowego gola.

Po godzinie Kmak zagrał na wolne pole do Gałuszki a ten został sfaulowany na 25 metrze. Ciekawie rozegrany rzut wolny i uderzenie  Bartosza minimalnie minęło okienko bramki gości. Po chwili kolejna szarża Bufnala i uderzenie po rykoszecie dała gospodarzom rzut rożny.

W 75 minucie udanie włączył się do akcji duetu Bufnal Gałuszka, Hobrzyk, wpadł w pole karne, uderzył i mieliśmy kolejny korner.  Za moment faulowany był Bufnal a z rzutu wolnego wprost bramkarza strzelał Białek.

Skawinka próbowała odmienić losy spotkania. 77 minucie trener gości jednocześnie przeprowadził trzy zmiany stawiając wszystko na jedną kartę.

W 90 minucie faulowany został na 25 metrze najlepszy strzelec gości Adisa Monsuru. Z rzutu wolnego bez rozbiegu, dwóch kroków przymierzył Dariusz Zawadzki ale  dobrze ustawiony Damian Dziedzic pewnie obronił.

Sędzia doliczył trzy minuty a Kalwarianka wyprowadziła zabójczą kontrę, Białek zagrał do Kmaka a ten od połowy pobiegł na spotkanie z Wygasiem, mógł strzelać ale podał do Hobrzyka a ten zaliczył drugą asystę w meczu wycofując piłkę  do Kacpra Kapery, który w pierwszym kontakcie z piłką ustalił wynik tego ciekawego spotkania .

MKS Kalwarianka awansowała na 13 miejsce w tabeli i Wielką Sobotę o godzinie 11 zagra w Osieku ze Spójnią .

Pierwsza połowa meczu była zupełnie zdominowana przez nasz zespół. Realizowaliśmy założenia, które sobie postawiliśmy i prowadzenie 2-0 na naszą korzyść było w pełni zasłużone. Druga część spotkania była bardzo szarpana. Zgubiliśmy rytm i styl co było konsekwencją utraty gola. Pomimo tego warto zaznaczyć, że byliśmy w stanie przetrzymać słabszy moment i w końcówce meczu strzelić trzecią bramkę. Jestem przekonany, że konsekwencja w kolejnych spotkaniach pozwoli nam zdobywać tak potrzebne punkty – mówi trener Kalwarianki Grzegorz Staszewski

Najlepszym zawodnikiem wygranego meczu z drużyną ze Skawiny wybrany został Dariusz Hobrzyk. Darek pokazał swoją wielką wartość zarówno w defensywie jak i ofensywie. Kluczowe odbiory i akcje ofensywne, które przeprowadził dały wymierne efekty w postaci zdobytych bramek.

MKS Kalwarianka – TS Skawinka Skawina 3-1 (2-0)

Amadeusz Bufnal 36, Rafał Gałuszka 40, Kacper Kapera 90+3 – Damian Danaj 51

Skład MKS Kalwarianki ; Dziedzic – Kubik , Bartosz, Mlostek , Hobrzyk – Król od 80 Pakosz , Bufnal ż , Białek , Grygorus od 58 Trzebuniak, Gałuszka od 90 Kapera – Kmak

• syfon

Za co ta czerwona była i jeszcze pytanie mam kto przewazał na tym meczu>?

• MKS

MKS Kalwarianka – Wiślanka Grabie 0-0
    skład Dziedzic – Kubik, Świerczyński, Bartosz, Hobrzyk ż – Król , Bufnal ż , Białek , Trzebuniak ( czk 46 z dwóch żółtych) , Gałuszka od 72 Pakosz – Kmak.
    Sędziował Rafał Ziach z Chrzanowa
    Kalwarianka grała całą drugą połowę w 10 i w końcówce mogła strzelić zwycięskiego gola

• syfon

Sosnowianka wygrywa z Gornikiem Wieliczka 4:1,Kalwarianka 0:0 Wislanka Grabie.Opowiedzcie cos o tych meczach co sie działo,przebieg meczu ,składy i strzelców

• muki

Przed nami weekendowe granie i tak w czwartej lidze lider Jaskowice podejmuja Garbarza i zdecydowanym faworytem sa gospodarze,ten mecz to jednak pulapka,bo tydzien temu Garbarz sensacyjnie ogral innego faworyta do awansu.Wicelider Jutrzenka jedzie na wymagajacy teren Halniaka i Makow postawi twardy opor faworyzowanym gosciom.Trzecie w tabeli Piaski ktore fatalnie graja na wiosne graja ze Spojnia i kazdy inny wynik niz wygrana Piaskow bedzie duzym zaskoczeniem.Dopiero czwarta w tabeli Trzebinia majaca wielkie ambicje awansu zechce zmazac plame sprzed tygodnia i wygrac z Proszowianka,forma Proszowic jest wielka wszak tydzien temu ograli libiazan az 7-1.W naszym powiecie dwa mecze i nie wiedziec czemu oba jutro o godz 11 Kalwarianka gra z Grabiami i patrzac na forme zolto-czerwonych to Kalwarianka bedzie faworytem,natomiast Sosnowianka gra u siebie z Wieliczka,goscie przegrywaja wszystko wiosna i szanse Sosnowianki na wygrana ktora tez gra slabo wiosna.Na wyjazd do Michalowianka wybiera sie Iskra ktora zostala tydzien temu w pyl rozbita przez Jaskowice.W piatej lidze lider Unia jedzie po wygrana do Gromca,Ryczow zechce zmazac plame i ograc Niwe,a Zagorzanka zagra ze slabym Jalowcem.Przytkowice i Paszkowka graja wyjazdy z wymagajacymi Bialka i Sola i malo mozliwe ze cos tam ugraja,sytuacja w tabeli Przytkowic i Paszkowki jest dramatyczna.

• farel

grand derbi

• halman

Wzmocnienia zimowe sprawdzaja sie.Kalwarianka gra teraz lepiej niz Sosnowianka i bedzie szansa odkuc sie w wielkich derbach gminy Kalwaria.

• dikens

Korzystajac z okazji ze nigdzie w okolicy nie bylo meczu w czwartej lidze,a Przytkowice graja w nizszej lidze padake skorzystalem z wypadu na mecz Iskry z Wislanami i mecz na jedna bramke.Przewaga w panowaniu i obyciu nad pilka,konstrukcji w grze i przede wszystkim w doswiadczeniu byla zdecydowanie po stronie Wislan,pilkarze gospodarzy po za bieganiem nie mieli zadnych argumentow.Wislanie maja w skladzie Morawskiego,Radwanskiego,Szwajdycha co kilkanascie meczy zaliczyli w Cracovi i to zrtobilo roznice.Po meczu kibice gospodarzy mocno narzekali ze maja za bardzo młoda druzyne i niezdolna do czwartej ligi,tutaj głownie mowiono ze wielki bład popełniono ze puszczono Wasilewskiego do Gornika Wieliczka.Tyle ze Wasilewski drugi mecz w Wieliczce zalicza i druga przegrana,tydzien temu z Jutrzenka 0:2,wczoraj zas 0:3 od Michałowic.

• Olo

Po słabej rundzie jesiennej wreszcie wyglada na to że MKS ma drużynę na poziomie IV ligi, chociaż w Osieku powinny być 3 punkty…..

• Halo

Kalwarianka odrabia straty z jesieni 🙂
    Oby się udało utrzymać 🙂

• tinardi

Na jednym z portali pisza ze niesluszna czerwien dla Trzebini w 25min protestowali mocno po meczu ,warto jeszcze wspomniec ze w meczu Wislan Jaskowic z Iskra w 40min gracz Iskry wyrzucony z boiska.

• muki

W czwartemj lidze sensacyjna przegrana Trzebini z Garbarzem0-1.Lider Jaskowice nadspodziewanie latwo odprawily odmlodzony sklad Iskry i potwierdzajac ze Jaskowice sa powaznym kandydatem do awansu.Kolejny fatalny mecz Piaskow i porazka w Skawinie 1-3.Wysoka wygrana Michalowianki 3-0 nad Wieliczka,a Proszowianka rozniosla w drobny mak beznadziejny Libiaz ktory coraz mniej kroczy i oswaja sie z widmem spadku.Tragicznie od poczatku rundy gra Sosnowianka dzis znowu przegrana chociaz tym razem z wysoka notowana Jutrzenka.Kalwarianka zalicza remisik ze Spojnia.Makow niespodziewanie przegrywa z Grabiami.W piatej lidze Unia wygrywa z Ryczowem 2-1 w meczu na szczycie,z innych meczy porazka Przytkowic i Paszkowki po 1-2 coraz bardziej pograza te druzyny i spadek jest coraz bardziej mozliwy.

• kibol

Myślę, że Skawina poradzi sobie z Piaskami. Pewno jestem niepoprawnym optymistą ale liczę również na wygraną Kalwarianki.

• muki

Sobotnia weekendowa kolejka IV Ligi w swieta w tle i najciekawiej zapowiadaja sie mecze Iskry z Jaskowicami i Skawiny z Piaskami,w obu tych przypadkach faworytami sa goscie ktorzy sa wyzej notowani w tabeli,natomiast Iskra i Skawina to sa wymagajace druzyny dla kazdego rywala w tej lidze wiec zapewne gospodarze tych meczy postawia twardy opor faworyzowanym gosciom.Trudne zadanie czeka Sosnowianke ktora slabo spisuje sie wiosna i jedzie do wicelidera Jutrzenki i nie zanosi sie zeby Sosnowianka mogla tam zdobyc jakies punkty.Bedaca wysoko w tabeli Trzebinia i majace powazne plany na awans spotyka sie ze slabiutkim Garbarzem i jedynym problemem sa rozmiary wygranej trzebinian ktorzy sa w duzym gazie w marcu.Kalwarianka jedzie do Spojni Osiek druzyny ktora sasiaduje w tabeli z zolto-czerwonymi i trudno wskazac jednoznacznie faworyta tego meczu.W V lidze wznawiaja rozgrywki mecz kolejki lider Unia gra z wiceliderem z Ryczowa w praktyce wynik ten mecz bedzie mial duze znaczenie kogo przyblizy do awansu.Z druzyn z naszego regionu w sobote Przytkowice podejma Zagorzanke ten mecz o 14,podobnie mecz Paszkowki z Lekami tez ta sama godzina.Przytkowice i Paszkowka ze sa w samym ogonie praktycznie tabeli potrzebuja zwyciestwa zeby wyjsc z zagrozenia bo grozi tym druzynom widmo spadku.Zapraszam na lokalne stadiony,nie tylko siedzcie przy wielkanocnym obzarstwie i wesolych swiat zycze.

• muki

Najwieksze zaskoczenie tej kolejki to porazka Piaskow ktorzy byli typowani nawet do awansu.Wysoka forme od poczatku wiosny pokazuja Wislanie,Jutrzenka i Trzebinia.Slaby start Sosnowianki 1punkt na dwa mecze.Reszta druzyn gra na miare swoich mozliwosci..Odnotowac trzeba wygrana Kalwarianki bo od dawna nie wygrala meczu.Nastepna kolejka w swiateczny weekend wielkanocny.

• Pan Piłkarz

Dawid to zawodnik prezentujący futbol na najwyższym poziomie. Dysponuje bardzo szerokim wachlarzem niekonwencjonalnych rozwiązań boiskowych sytuacji. Nic dziwnego, ze co okienko transferowe jest rozchwytywany przez IV ligowe kluby i przebiera w licznych ofertach.

Czekamy na powołanie od selekcjonera Nawałki!
    Powodzenia Biały!

• emeryt

W mojej opinii Dawid Białek to zawodnik kompletny, ma wszystko żeby grać w lidze. Marnuje się w IV lidze

• lis

Orzeł Piaski Wielkie

1-2

Proszowianka Proszowice

• fanklub_Dawida_Białka

jesteśmy bardzo rozczarowani tym, że zawodnikiem meczu nie został Dawid Białek, swoim zaangażowaniem dawał wiele drużynie, niczym taran rozbijał ataki przeciwnika, walczył za trzech! mimo wszystko gratulujemy Kace!