Scena CKSiT  w Kalwarii Zebrzydowskiej w sobotę  przeżywała prawdziwe muzyczne oblężenie za sprawą pierwszej odsłony Ferii na rockowo. Wszyscy mówią podobnie była energia i była moc.

{Foto: Paweł Wożniak}

Ferie na rockowo to nie tylko koncerty, to również warsztaty basowe, które poprowadził Michał Mamut Sarapata- basista zespołu Hatbreakers i Salk.

Scena Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej przy ulicy Broniewskiego 3 przeżywała prawdziwe muzyczne oblężenie.

Pierwszą cześć Ferii na rockowo, otwarł warsztatami basowymi Michał „Mamut” Sarapata – basista zespołu Hatbreakers oraz SALK. Podczas nich, dzielił się zdobytym doświadczeniem i wiedzą. Warsztaty miały trwać 45 minut lecz z uwagi na zainteresowanie uczestników trwały prawie dwie godziny, a zakończyły się w kuluarach, gdzie gość Ferii na rockowo – Michał-odpowiadał na pytania zainteresowanych.

Blok koncertów otworzył Scratchpack. To zespół z Kalwarii Zebrzydowskiej, tworzy go trójka licealistów z Kalwarii  wykonująca muzykę alternatywną. Inspiruje ich wiele gatunków muzyki. Ich brzmienie można określić jako mieszankę punk rocka ze stoner doomem i elementami groove metalu.

Zespół pokazał drapieżny charakter oraz wielką moc. Scratchpack pokazał się z bardzo dobrej strony, zebrał sporo pochwał i wiele braw. Uczestnicy Ferii na rockowo wyrazili nadzieje że zespół jeszcze zagra na kalwaryjskiej scenie.

Kolejnym zespołem który zagrał na Feriach na Rockowo była kapela pochodząca z okolic Suchej Beskidzkiej – Over And Out, zespół swoją muzyka chce łączyć ludzi i pokolenia, przekonuje, ze muzyka rockowa nadal żyje.

Over And Out został przyjęty bardzo ciepło i jak na  swój trzeci koncert a drugi na dużej scenie wypadli bardzo dobrze. Ich koncert można określić dwoma słowami – „radość z grania”

Po krótkiej przerwie na scenie pojawił się Sweet Molly, stryszowski zespół pod przywództwem Matlaka, zdobył już swych fanów którzy z niecierpliwością oczekiwali występu.

Zespół zaprezentował na scenie autorski materiał, można było usłyszeć min: „Apeniny” „Trojkę” czy „Blokowiska”. Sweet Moly staje się bardzo wyrazistym i ważnym zespołem w okolicy, ich utwory pomimo iż nie wydanej żadnej oficjalnej epki -zna coraz więcej osób. Sweet Molly to bardzo pozytywna dawka alternatywnego grania.

North West obchodził 5 urodziny, zespół zaprezentował się świetnie, z wielką energią i bardzo mocnym i ciekawym brzmieniem, zespół wykonując swe utwory szybko zaprosił pod scenę fanów, którzy entuzjastycznie reagowali na ich muzykę .

North West zaprezentował większość materiału z płyty Virus wydanej w 2014 roku oraz nowe utwory takie jak „Wirusy i bakterie” czy „Śpij spokojnie”. Koncert North West to dawka niesamowitej energii płynąca ze sceny.  Ekipa swą naturalnością zaraża fanów, by wraz z nimi ruszyli w szalony taniec pod sceną.

Zespół zaskoczył totalnie wszystkich przybyłych wykonując na sam koniec utwór Shut Up and Dance zespołu –Walk the moon. Wspólnym zdjęciem ferie na rockowo zostały zakończone…

Ferie na rockowo zebrały wiele ciepłych opinii, zespoły chwaliły – super atmosferę, panującą podczas wydarzenia, piękna sale do koncertów, i niesamowicie pozytywna energie płynącą od Łukasza Dziedzica z Centrum Kultury oraz Piotra Filipkowskiego Kudłatego który w raz ze swym teamem zorganizował Ferie na Rockowo.

Jedynym minusem tego wydarzenia to pierwsze dwa rzędy miejsc siedzących, które nie do końca sprawdzają się podczas takich wydarzeń.

  • Spoczo-Ziomuś-1994

    Jeśli można prosić organizatorów i jeśli jest to możliwe, to proszę, aby nie było tak głośno na tej sali, ponieważ nie da się dłużej tam wytrzymać. Chciałoby się zostać dłużej, lecz po 20 minutach za bardzo dudni w uszach i piszczy, byłem już 3 razy na takim wydarzeniu w CKSiT i za każdym razem było tak samo. Inne osoby mają podobne odczucia jak ja. Jest strasznie głośno. Dziękuję i pozdrawiam.