Szykuje się porcja dobrego mocnego grania, CKSiT zaprasza na Ferie na rokowo. O dobór zespołów zadbali Piotr „Kudłaty” Filipkowski i Rafał „Albin” Łęczyński. W tym roku Ferie na Rockowo odbędą się po raz pierwszy w piątek i sobotę.

Będzie sporo koncertów lokalnych zespołów, ale to nie jedyne atrakcje jakie przygotowano podczas tegorocznych Ferii na rockowo, będą też warsztaty gitarowe i gry na perkusji.

W piątek rozpoczniemy od warsztatów basowych które poprowadzi Krzysztof Ropicki basista zespołu min. Hak i Przyjaciele a pierwszym zespołem który otworzy tegoroczne ferie to – Gredy Guds, zespół był gościem koncertu z okazji WOŚP, kolejnym zespołem który pojawi się na scenie będzie zespól Paranoica – zespół jest częstym gościem naszej sceny lecz równie jest dobrze znany na scenie krakowskiej.

Kolejnym wykonawcą który zaprezentuje się to Anima Umbra jest to Krakowski zespół rockowy, założony w 2012 roku. Od 2014 roku w nowym składzie tworzymy muzykę z pogranicza rocka progresywnego i rocka gotyckiego zespół zaprezentuje się w składzie Czarna – wokal,Andrzej – gitara,Dastan – gitara,Alek – bas,Maciek – perkusja.

Gwiazdą piątkowego wieczoru będzie wadowicki Soultaker zespół którzy jest dobrze znany kalwaryjskiej publiczności a w ubiegłym roku grał trasę koncertową u boku zespołu Nocny Kochanek.

Sobota to drugi dzień Ferii na Rockowo rozpoczynamy od warsztatów perkusyjnych które poprowadzi – Łukasz Owczarkiewicz jeśli chcesz nauczyć się grać na perkusji – zapraszamy poznasz podstawy gry oraz możliwość konsultacji z wybitnym perkusistą.

Blok koncertowy rozpoczyna suski zespól – BB Frogges. Kolejnym wykonawcą będzie zespól Shadowscapes- zespół który jest doskonale znany w naszym mieście. Zespól w zeszłym roku sporo koncertował min: Gliwice, Kraków, Dąbrowa Górnicza, Wadowice oraz Kalwaria Zebrzydowska, w zespole jest sześcioro muzycznych wariatów których połączyła wspólna pasja.

W swoich brzmieniach łączą agresję gitar i rockowych wokali z delikatnością muzyki symfonicznej i pięknem klawiszy. Swymi utworami opisują codzienność w niecodzienny sposób i opowiadają te mniej i bardziej znane legendy. Shadowscapes wystąpi w składzie- Natalia Maciejczyk – wokal, Michał Zabierowski – gitara solowa, Rafał „Albin” Łęczyński – gitara rytmiczna, wokal, Artur „Lisek” Groń – klawisze, Agnieszka „Infern” Świętek – gitara basowa, Paweł „Jerzu” Klimala – elementy symfoniczne.

Kolejnym wykonawcą Scratchpack Dawid Basista – gitara i wokal Kuba Baluś – gitara basowa, Maciek Budzowski – perkusja.

O godzinie 20 wystąpi Slave Away Krakowski zespól w składzie – Michał Porzożyński – gitara, Adam Mykała – gitara, Łukasz Wójcik –gitara basowa, Łukasz Nowak – perkusja, Tomek Krzysztof – wokal.

O 21 wystąpi gwiazda wieczoru zespół krakowski zespół Synthetic Blast. Który jest finalistą EMERGENZA FESTIVAL. Występy to niesamowite show w oparach alternatywnych dźwięków w mocno metalowym brzmieniu.