Ferie na rockowo-uznajemy za zakończone – oznajmił Piotr Filipkowski – pomysłodawca oraz jeden z organizatorów FnR. Światła sceny mogły powoli wygasnąć, a Sala Widowiskowa na chwilę opustoszała. Trzecia edycja ferii na rockowo przeszła do historii…

Podczas Ferii na Rockowo wystąpiło 10 zespołów oraz odbyły się warsztaty basowe które prowadził Krzysztof Ropnicki basista zespołu Alergen, a w sobotnie popołudnie warsztaty perkusyjne poprowadził Rafał Pękala, perkusista zespołu Soultaker. Imprezę prowadzili Piotr Filipkowski, Ilona Grzemska oraz Albin Rafał Łęczyński, nad dźwiękiem światłem i całą oprawą czuwał Łukasz Dziedzic.

Postanowiliśmy oddać głoś zespołom – mówi Rafał „Albin” Łęczyński – niech wypowiedzą się na temat naszego festiwalu…

A więc oddajmy głos zespołom, gwiazda sobotniego dnia – czyli Synthetic Blast – krakowski zespól który mówi o FnR

Impreza była bardzo dobrze zorganizowana. Wzajemny szacunek wśród wszystkich zespołów, które w tym dniu wystąpiły oraz mili prowadzący budowali bardzo przyjacielską atmosferę. Spora, odpowiednio przygotowana scena w Centrum Kultury, w którym organizowane były FnR świetnie sprawdziła się podczas koncertu. Podsumowując, fajnie było wystąpić na tym festiwalu.

Zespól Slave Avay który przyjechał do Kalwarii z Suchej Beskidzkiej tak podsumował przyjazd na nasz mini festiwal:

Wyjazdowe koncerty zawsze są miejscem, gdzie można zdobyć bezcenne doświadczenie, a my jesteśmy naprawdę zadowoleni z możliwości zagrania na tak dużej scenie podczas FnR. Organizacja na najwyższym poziomie i samą przyjemnością było granie w Kalwarii

Chłopaki z Kalwaryjskiego zespołu Scratchpack podsumowali:

Odnośnie koncertu atmosfera była wspaniała, dzięki organizatorom, którzy się postarali, by ją podtrzymać. Backstage był do dyspozycji, gdzie można było się wyluzować przed koncertem, co jest wielkim plusem. Technicznie nie mamy nic do zarzucenia, ponieważ Łukasz czuwał nad wszystkim Ogólnie grało się fajnie i cieszymy się, że w Kalwarii są organizowane takie wydarzenia.

Suski BB Froggers dał głos:

Przede wszystkim dzięki za zaproszenie do Kalwarii Zebrzydowskiej na ”Ferie na rockowo” organizatorom a głównie Piotrkowi Filipkowskiemu, dzięki czemu mogliśmy u Was zagrać. Robicie kawał dobrej roboty, tym bardziej, że jest to kolejna edycja z tego corocznego cyklu (zdaje się trzecia). Przede wszystkim cała impreza jest fajnie zorganizowana począwszy od strony technicznej, a skończywszy na naprawdę pozytywnej atmosferze. Przyjechały kapele grające różnorodnie więc każdy pewnie znalazł coś dla siebie. Najważniejsze jest jednak, że dostrzegało się tam wzajemny szacunek do swojej pracy, bo wzięcie udziału w takich imprezach wymaga dużego wysiłku i zaangażowania od wszystkich. A z tym szacunkiem różnie jest (wiemy co mówimy bo gramy już trochę czasu). My w każdym razie mamy same pozytywne odczucia z udziału w tegorocznym przeglądzie i bardzo chętnie zagramy w Kalwarii Zebrzydowskiej w przyszłości. Doskonała inicjatywa. Pozdrowienia od całego zespołu!

Anima Umbra: Pomimo mroźnej aury, z wielkim zapałem podeszliśmy do grania na „Feriach na rockowo”.

Organizatorzy wykazali się wielkim zaangażowaniem w całą imprezę, a dzięki świetnemu nagłośnieniu udało się nam przekazać dobrą energię poprzez muzykę którą tworzymy. Jeżeli chodzi o dobór zespołów, to nie ulega najmniejszej wątpliwości, że nazwa wydarzenia jest adekwatna do tego, co działo się na scenie. Granie w Kalwarii było dla nas miłym doświadczeniem i mamy nadzieję, że nie jest to ostatni raz kiedy tam gościliśmy. Dziękujemy!

Wadowicki Soultaker który jest częstym bywalcem naszej sceny, o FnR wypowiedział się tak:

Inicjatywa stworzenia tego typu serii koncertów, osobiście bardzo nas cieszy. Tym bardziej, że kontynuowana jest rok w rok przy zaangażowaniu coraz to większej ilości osób i organizacji na bardzo wysokim poziomie. Ferie na rockowo, to z jednej strony szansa dla młodych, świeżych zespołów, na zaprezentowanie się na większej scenie, a z drugiej – solidna dawka rocka i metalu w wykonaniu zespołów aktywnie już działających i koncertujących lokalnie jak i w całej Polsce

Stryszów reprezentował Sweet Molly:

Bardzo miło nam, że mogliśmy kolejny raz zagrać w Kalwarii. Fajnie jest być częścią takiego wydarzenia jak Ferie na rockowo. Impreza z dużym potencjałem, który niestety nie jest wykorzystywany w pełni. Mimo wszystko z roku na rok stoi na co raz wyższym poziomie. Fajnie nam się grało i chętnie zagramy za rok.

Była to już edycja ferii na rockowo z czego druga na której wystąpił  – Shadowscapes.

Na pierwszej edycji nie występowaliśmy jednak widzieliśmy jak to wygląda od strony publiczności. Mogę osobiście powiedzieć, ze z roku na rok jest coraz lepiej. Coraz lepsze kapele występują, prezentują coraz lepszy materiał. Ferie na rockowo pokazują, ze w naszych okolicach tez są mocne kapele, które maja szanse zawojować Polska scena muzyczna.

Paranoica o występie powiedziała:

Myślę ze ferie na rockowo stały na wysokim poziomie. W 2017 udało się ściągnąć fajne ekipy. Jednego czego mi żal, to ludzi, którzy narzekają, że nic nie dzieje się w pięciotysięcznym mieście, a gdy już coś jest zorganizowane to tak się narzekali, że nie mieli sił przyjść. Dziękuję tym, którzy przyszli oraz fantastycznym zespołom.

Na stronie na fb ferie na rockowo można wybrać najlepszy zespól Ferii na rockowo

Ferie na Rockowo – Kalwaria Zebrzydowska

Wystarczy pojakować  album zespołu, zespól z największą liczbą głosów otrzyma statuetkę „Wkręceni w Rock” wśród osób głosujących na zwycięski zespół rozlosujemy nagrodę niespodziankę.

 

 

 

Foto: Zbigniew Świątkiewicz