Zakończyła się Jubileuszowa edycja Letniego Festiwalu Muzycznego w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Letnie Koncerty odbywały nie tylko w Bazylice, ale też w Kościele Grobu M.B. w Brodach oraz w Kościele Ukrzyżowania.

Tegoroczny Festiwal był wyjątkowy bowiem był Jubileuszowy, to już jego dwudziesta odsłona Festiwal trwał od czerwca i zakończył się w ostatni piątek, obejmował siedem  koncertów.

Gwiazdą ostatniego finałowego koncertu był Józef Skrzek, znany muzyk, wokalista i kompozytor.

W 1969 rozpoczął swoją karierę od tria Mariolaine & Swinging Soul Corporation, które towarzyszyło wokalistce z Indonezji  Mariolaine, współpracował z grupąBreakout, założył grupę Silesian Blues Band, przemianowaną później na SBB, w latach 1972-1973 trzej muzycy współpracowali z Czesławem Niemenem.

Podczas ostatniego koncertu wykonał „Pieta w świetle Bożego Miłosierdzia” prezentując utwory religijne. Wcześniej wystąpił też Henryk Jan Botor, wykonał trzy impresje na organach, a muzykę uzupełniły słowa aktora Rafała Gralewskiego.

W czasie XX Letniego Festiwalu Muzycznego zaprezentowali się muzycy między innymi z Krakowskiej Orkiestry Kameralnej, chóru Musica Ex Anima oraz orkiestry kameralnej L’Estate Armonico, organista Tobias Horn, sopranistka Philippa Hyde, kontratenor Paul Esswood, chór kameralny Ars Musica Hannover. Podczas pierwszego koncertu zaprezentował się też Marcin Wolak, dyrektor Festiwalu.

Koncert „Pieta w świetle Bożego Miłosierdzia”– Panorama Informacje