pp

Finał Pucharu Polski na szczeblu Małopolski zostanie rozegrany na stadionie Kalwarianki, ta wiadomość zapewne ucieszy lokalnych kibiców, a miejscowy stadion po raz pierwszy w tym sezonie zostanie zapełniony kibicami.

Prezydium Zarządu MZPN podało w tym tygodniu terminy półfinałów i finału rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu małopolskim.

Półfinały Pucharu Polski na szczeblu MZPN:
Naprzód Sobolów (Klasa Okręgowa) – Soła Oświęcim (III liga ), środa 17 czerwca, godz. 17:30
Barciczanka Barcice (IV liga) – Garbarnia Kraków (III liga ), środa 17 czerwca, godz. 17:30

W półfinałach znalazła się ostatecznie Soła Oświęcim po weryfikacji wyniku finałowych o Pucharu Polski w Małopolsce zachodniej jako walkower 3-0 dla MKS Trzebinia-Siersza. Małoposlki Związek postanowił uchylić decyzję KD PPN Chrzanów i utrzymać wynik spotkania uzyskany na boisku czyli wygraną Soły Oświęcim 6-5 w rzutach karnych.

MZPN jednocześnie zaznaczył, ze decyzja jest ostateczna i jako sprawa regulaminowa nie przysługuje od niej prawo do kasacji do NKO PZPZ

Finał zaplanowano – w zależności od tego jakie drużyny uzyskają awans – w niedzielę 21 czerwca lub w środę 24 czerwca o godz. 17:30, w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Dziś natomiast Kalwarianka zagra swój ostatni mecz przed własną publicznością w tym sezonie, będzie to derbowe spotkanie z Iskrą Klecza i tutaj uwaga – mecz przełożono z godziny 18:00 na 15:00.

 • szolar

  widze ze sedzia duzo zrobil ulatwien dla Soly i nie umieli awansowac.

 • kalwarianin

  Wisła Kraków – Banik Ostrawa, 11 lipca stadion MKS Kalwarianki, 3 rok z rzędu Wisełka na naszym stadionie

 • kalwarianin

  RKS Garbarnia Kraków 2 – 1 KS Soła Oświęcim
  Tomasz Ogar 10, Karol Kostrubała 81 – Dawid Dynarek 26 (k)
  Warto zaznaczyć, że od 26 minuty Garbarnia grała w „10” po czerwonej kartce bramkarza drużyny z Krakowa. Piłkarsko Garbarnia o klasę lepsza, mimo przewagi w postaci 1 zawodnika w drużynie Soły. Zwycięzca zainkasował 30tys złotych od PZPN, 13tys złotych od MZPN, a drużyna pokonana musiała się zadowolić 8tys złotych. Kibiców około 150-200. Burmistrz miasta i gminy Kalwaria Zebrzydowska ufundował Miejskiemu Klubowi Sportowemu system nagłaśniający.

 • zigzak

  Sluchaj nathan swego czasu tez Garbarz,Jalowiec,Przeciszowia czy Iskra musialy modernizowac stadiony na czwarta lige i przyznano im mozliwosc gry na swojich boiskach to powiedz mi czemu Sosnie maja nie dac licencji na swojim boisku

 • Nathan

  Michałowianka gra na Grębałowiance a Sosnowianka na Stanisławiance o ile nie awansuje Unia bo nie mają zespołów młodzieżowych

 • muki

  Sosnowianka zrobila czwarta lige niebawem ma przyjechac delegatura krakowska odpowiadajaca za wymogi licencyjne i bedzie pare poprawek odnosnie zaplecza Sosnowianki.Natomiast wydaje sie ze dopuszcza Sosnowianke wladze malopolskiego zwiazku do gry na swojim stadionie w czwartej lidze.W razie gdyby rygorystycznie wladze zwiazkowe patrzyly na te sprawe istnieje mozliwosc wynajecia innego stadionu i tutaj w poblizu moglby to byc stadion Kalwarianki albo Sokola Przytkowice.

 • kalwarianin

  nie masz to nie idź, prosta sprawa 😉

  bóldupic o 10 zeta…

 • omnibus

  mecz dopiero w srode o 17 szykuje sie kawal dobrej pilki bo druzyny sa wysoko notowane w malopolsce.

 • ramzi

  Jak Garbarnia z Sola podajcie wynik i jak z kibicami na meczu

 • gurad

  oszaleli na puchar 10 zl zeby bilet byl

 • MKS

  10 złotych tak jak na 3 ligę na Garbarni

 • rakwen

  Chciala Unia swojich sedziow dac przeciw Sosnowiance to tez im sie nie udalo partacze z Uni Oswiecim nie zaslugujecie na awans,bo awans nalezy sie Sosnowiance

 • kifun

  Po ile bilety na Garbarnie z Sola?

 • MKS

  W środę o godzinie 17 wielki finał Pucharu Polski na Kalwariance . Zagrają Garbarnia Kraków – Soła Oświęcim

 • MKS

  MKS Kalwarianka – Iskra Klecza 0-0
  Skład MKS Kalwarianki ; Dziedzic – Krzystek , Jurkowski , Morawski , Kaganek – Hobrzyk , Białek od 77 Rusin , Pułka , Trzebuniak od 60 Pakosz , Szymula – Rabczenyuk od 85 Korzeniowski .
  Sędziował Dawid Szczerba z Nowego Sącza. Widzów 200
  Kalwarianka pozbawiona kapitana Piotra Swierczyńskiego , lewego obrońcy Wojciecha Cygala i Rafała Daniela nie znalazła sposobu na defensywnie usposobionych gości . Najlepsze sytuacje zmarnowali Dawid Szymula 55 minucie , wpadł w pole i karne i uderzył nad poprzeczką i Tomasz Pakosz , który znalazł się w polu karnym i zamiast dogrywać do nieobstawionego na 10 metrze Pułce zdecydował się na strzał i Kozieł obronił

 • otman

  Jak to jest ze Wadowice graja z Paszkowka o 18