Już w najbliższą środę 8 czerwca o godz. 17:00 stadion MKS „Kalwarianka” będzie areną finału Pucharu Polski na szczeblu Małopolski. Zmierzą się Wieczysta Kraków i rezerwy Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

To już staje się tradycją Finał Pucharu Polski na szczeblu Małopolski rozgrywany jest w Kalwarii Zebrzydowskiej na stadionie Kalwarianki. Tak jest co roku od 2015 roku, z roczną przerwą, kiedy boisko przechodziło gruntowną modernizację.

Stadion Kalwarianki przeszedł remont bieżni. Od zawsze ten obiekt był znany z doskonałej murawy, teraz znany jest też z doskonałej bieżni lekkoatletycznej, to miejsce  staje się wizytówką sportową gminy i jednym z lepszych obiektów sportowych w regionie.

Stadion Kalwarianki ma wyrobioną markę w całej Małopolsce i tak naprawdę nikogo nie zaskoczyło, że mecz finałowy Pucharu Polski na szczeblu Małopolskim zostanie rozegrany właśnie w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Będzie to trzeci kolejny sezon i trzeci kolejny finał Małopolskiego Pucharu Polski, w którym wystąpi Wieczysta Kraków, tym razem zagrają w finale z rezerwami Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Będzie to też przedsmak starć barażowych o III, bowiem obie drużyny występują w IV lidze i walczą o awans do III ligi.

Zespół z Wieczystej  zawsze przyciąga na trybuny kibiców, trenerem zespołu jest Franciszek Smuda, który zresztą wraz z Wisłą Kraków gościł na stadionie Kalwarianki, gdy ta mierzyła się w meczu towarzyskim z Banikiem Ostrawa. W Wieczystej  grają byli reprezentanci Polski Sławomir Peszko i Radosław Majewski. Natomiast w Bruk-Bet Termalica Nieciecza, pojawiają się zawodnicy z ekstraklasy.  Możemy być pewni, że nie tylko zobaczymy dobre widowisko ale też komplet publiczności.

Liczba biletów jest ograniczona, pula wejściówek dostępnych w kasach na stadionie będzie pomniejszona o bilety sprzedane on-line, więc nie czekaj i kup bilet przez Internet. Cena wejściówki to 25 zł, a ulgowy dla kobiet i młodzieży do 16 roku życia to 10 zł.

Bilety tutaj – https://tiny.pl/9b766

W czasie meczu będzie prowadzona zbiórka na leczenie małej Zosi – tutaj można ją też wesprzeć –  https://tiny.pl/9b7vm

 

Finał Pucharu Polski na szczeblu Małopolski

8 czerwca, godz. 17:00

Stadion MKS Kalwarianka, Kalwaria Zebrzydowska, ul. Mickiewicza 16

Wieczysta Kraków vs Bruk-Bet Termalica II Nieciecza

 

  • Jarek

    Gratulacje dla Prezesa klubu i całego zarządu MKS Kalwarianki za awans do jednogrupowej 4 ligi Małopolskiej .

  • MKS

    Spójnia będzie gospodarzem bo niższy współczynnik pkt/ meczy

  • MKS

    W barażach o 4 ligę MKS Kalwarianka zagra ze Spójnią Osiek , losowanie gospodarza po ostatniej kolejce w siedzibie MZPN