GPS Kalwaria zaprasza zakochanych i nie tylko na wyjątkowe spotkanie Kierunek: Miłość, odbędzie się ono w bliskim sąsiedztwie czasowym Walentynek i będzie doskonałym czasem by porozmawiać o relacjach damsko-męskich.

Wydarzenie skierowane jest do młodzieży  znajdujących się na różnych etapach życia: gimnazjalnej, szkół średnich, studentów oraz młodych rodziców. Poprzez staranny dobór prelegentów każdy z uczestników mógł „znaleźć coś dla siebie” – dlatego na scenie wystąpi zarówno małżeństwo z doświadczeniem (rodzinnym i profilaktycznym), jak i młodzi narzeczeni, którzy nie wstydzą się faktu rozwijania swojej relacji zgodnie z duchem etyki naturalnej. Spotkanie zwieńczone zostanie występem zespołów „Pax” (Michał Bukowski, prelegent) i „niemaGOtu”.

Pomysładowca spotkania jest Stowarzyszenie GPS Kalwaria, młodzież z parafii św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej

Stowarzyszenie GPS Kalwaria to młodzieżowa organizacja pozarządowa działająca w duchu nauki chrześcijańskiej, patronem św. Jan Paweł II (Giovanii Paolo Secondo = GPS), tworzą ją studenci z Kalwarii Zebrzydowskiej i okolic. Powstała w wakacje 2014 (we wrześniu otrzymując numer KRS). Zrealizowane do tej pory duże projekty: Busem do marzeń, Kilometr z życia Jana Pawła II, Project Countdown (odliczanie do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016). Głównym celem na rok szkolny/katechetyczny 2016/2017 jest działalność lokalna, skierowana na dobro młodzieży. Swoimi działaniami chcemy budować mosty między Kościołem a społeczeństwem i dawać świadectwo radości i dobra, która płynie z zawierzenia Bogu, jednocześnie starając się przyciągnąć tych, którzy próg świątyni przekraczają niechętnie.

Są takie kierunki, które każdy człowiek prędzej czy później w swoim życiu obiera – a jednym z nich jest niewątpliwie Kierunek: Miłość! – mówią organizatorzy z GPS Kalwaria i dodają Nieważne, czy masz przy boku swoją drugą połówkę, poszukujesz, czy doświadczyłeś już rozczarowania. Zapraszamy, żeby razem z nami i wyjątkowymi gośćmi spotkania obrać GPS na Miłość i jeszcze raz, może w nieco innym niż kiedykolwiek dotąd wymiarze zastanowić się, co naprawdę kryje się za tym wypowiadanym przez wielu słowem. 🙂

Kto będzie naszym przewodnikiem w tej podróży?

15.00: zaczniemy od krótkiej wyprawy z Beata Kołodziej – pisarką, której nieobce są problemy kobiet, a zwłaszcza odwieczne pytanie: „Dlaczego on się nie domyśla!?” Odpowiedzi na pewno powinni posłuchać także Panowie. 🙂

16.15: w nieco dłuższą podróż zabiorą nas Beata i Marcin Mądry – rodzice wesołej już-niedługo-szóstki, którzy w dodatku nie zapomnieli, że są także małżeństwem. Opowiedzą o swoich doświadczeniach w miłości i podzielą się receptą, jak żyć pod prąd i nie utonąć.

18.00: Michał i Zuzanna to studenci z Krakowa – zakręceni muzycy, którzy nie mają czasu na marnowanie życia. Podzielą się swoim świadectwem, ale nie będą hamować też muzycznej natury i swoje wystąpienie połaczą z koncertem. PAX +Dj Anem + Zuza to dobre połączenie. 🙂

20.00: na koniec zaprosimy Was w ostatnią tego dnia miłosną podróż, w czasie której pozwolimy się poprowadzić zespołowi niemaGOtu z Krakowa! Tak – to ci sami, którzy nagrali hymn ŚDM, koncertowali w wielu miejscach w Polsce, obecni nawet byli w Centrum Kongresowym ICE i Tauron Arenie, a teraz odwiedzą Kalwarię Zebrzydowską!

Mamy dla Was jeszcze kilka dobrych wiadomości:
– wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, nie musicie martwić się odkładaniem na bilety,
– przez całe popołudnie dostępny będzie dla Was bufet z przekąskami i napojami, abyście nie opadli z sił,
– tych, którzy w swojej miłosnej podróży dojechali już nieco dalej i jest ich więcej niż dwoje, zapraszamy z pociechami – będzie czekał na nie specjalny Kącik Malucha.

Organizatorem spotkania „Kierunek: Miłość” jest Stowarzyszenie GPS Kalwaria, a jego partnerami: biskup Damian Muskus OFM, Burmistrz Miasta Kalwaria Zebrzydowska, CKSiT w Kalwarii, Sanktuarium Pasyjno-Maryjne oo. Bernardynów, Gość Niedzielny, czasopismo Tak Rodzinie.

Więcej o organizatorach znajdziecie na: https://gps-kalwaria.pl/

Zdjęcie użytkownika Stowarzyszenie GPS Kalwaria.