W sobotę odbyły się Ogólnopolskie Zawody Muszkieter Trophy w Gliwicach,  na zawody pojechało sześcioro zawodników z Klubu Szermierzy Grass-Hoper Kalwaria  czterech z nich dostało się do finałowych ósemek, srebro zdobył Mikołaj Radosz.

Najlepszy okazał się Mikołaj Radosz startując w swojej kategorii młodzik 2002-2003 zajął drugie miejsce i tym samym obronił swoją pierwszą pozycje w klasyfikacji generalnej w tej kategorii.

 Swój debiut i pierwsze skrzyżowanie szpady na zawodach zaliczył nasz najmłodszy zawodnik Józef Stankiewicz (2008r). Józek zajął miejsce piąte w kategorii skrzat- pierwsze zawody i wspaniały wynik.

Również tuż za podium na miejscu piątym uplasował się Ireneusz Filek (2005r) walcząc w kategorii dzieci 2004-2005. Ostatni zawodnik , któremu udało się wejść do finałowej ósemki  to Dawid Dębicki (2001r) startując w juniorach młodszych 2000-2001 zajął ósmą pozycje.

Niestety na tych zawodach nie udało się wejść do walk pucharowych dwóm pozostałym zawodnikom Michał Płaczek(2002r) kategoria młodzik i Jurek Stankiewicz (2005r) dla którego także to był debiut w zawodach  w kategorii dzieci. Jurek podobnie jak jego brat Józek, trenuje dopiero od września, startował z zawodnikami starszymi i bardziej doświadczonymi od siebie więc pierwsze punkty, które zdobył to wielka radość  i motywacja do dalszej pracy.

To dopiero pierwsze zawody, a dzięki codziennym treningom, ciężkiej pracy pod okiem trenera Bartłomieja Języka nasi zawodnicy pokazali, że łatwo się nie poddają.  Sezon na rok 20016 rozpoczęty bardzo dobrze, trzymamy kciuki i jeszcze raz ogromne gratulacje dla wszystkich naszych zawodników. Brawo – mówi Katarzyna Dębicka z Grass-Hopper