Pechowo zakończył się piątek trzynastego dla dwóch kierowców samochodów osobowych. 13 maja 2016 r. około godziny 22:30 w pobliżu stacji PKP w Przytkowicach doszło do zderzenia czołowego Citroena C3 z Fiatem Siena.

Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie został ranny i skończyło się tylko na poważnym uszkodzeniu samochodów.

W akcji udział brały: OSP Przytkowice GBARt, JRG Wadowice GBARt, Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia , neutralizacji płynów eksploatacyjnych oraz kierowaniu ruchem . Przyczyny wypadku ustaliła policja.

Dzień po tym zdarzeniu, w sobotę 14 maja br. w ciągu zaledwie kilku godzin akcji „Prędkość” przeprowadzonej w różnych miejscach na terenie powiatu wadowickiego funkcjonariusze skontrolowali 85 pojazdów w tym 74 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość. Dla  68 kierowców zakończyła się mandatem, a dla  7 pouczeniem.

Nadal główną przyczyną wypadków drogowych, w których  są zabici i ciężko ranni jest nadmierna prędkość oraz jej niedostosowanie do warunków drogowych i atmosferycznych. Nadmierna prędkość w chwili wypadku znacznie zwiększa ryzyko odniesienia ciężkich obrażeń ciała, a nawet śmierć – ostrzega Policja

W trakcie akcji policjanci reagowali również na wykroczenia i przestępstwa popełniane przez innych użytkowników dróg. Tylko w ciągu tego jednego dnia doszło do 11 kolizji drogowych.

Policja ma też przestrogę dla kierujących,  łamiących przepisy Ruchu Drogowego. Policjanci pracujący na Stan Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w całym naszym powiecie kierowcom, którzy będą rażąco łamać przepisy „Ruchu Drogowego”-  stwarzać swą brawurową jazdą niebezpieczeństwo w ruchu, jak również niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia –  policjanci będą sukcesywnie zatrzymywać uprawnienia do kierowania  pojazdami i niezwłocznie przekazywać je do Sądu Rejonowego w Wadowicach, wraz z wioskami o ukaranie jak również z zatrzymanym prawem jazdy nawet na okres kilku miesięcy

{Foto:OSP Przytkowice}