Na drodze krajowej nr 52 w Kalwarii Zebrzydowskiej, na wylotówce w kierunku Wadowic zderzyły się dwa samochody dostawcze. Poszkodowane zostały co najmniej dwie osoby. Droga została całkowicie zablokowana.

We wtorek (26.09) po godzinie 11:00 na drodze krajowej nr 52 w Kalwarii Zebrzydowskiej, na wylotówce w stronę Wadowic  w okolicach Czernej, doszło do groźnego wypadku. Zderzyły się tutaj dwa samochody dostawcze na krakowskich i myślenickich rejestracjach. Oba pojazdy zostały bardzo mocno uszkodzone.

Po dotarciu i rozpoznaniu okazało się że w wypadku brały udział dwa busy z czego jeden był przewrócony na bok. Zniszczenia były na tyle duże że aby wydostać kierowców musieliśmy użyć specjalistycznego sprzętu hydraulicznego. Obaj kierowcy zostali przetransportowani do szpitala. Przyczyny zdarzenia bada Policja. Droga Krajowa nr 52 na tym odcinku była zamknięta prze około 3 godziny.  Na miejscu działały również zastępy z JRG Wadowice, OSP Zebrzydowice, OSP Brody, Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Policja – informują druhowie z OSP Kalwaria Zebrzydowska

Świadkowie zdarzenia wezwali pomoc. Na miejsce zadysponowano strażaków zawodowych z JRG Wadowice, druhów ochotników z OSP Kalwaria, OSP Zebrzydowice, OSP Brody, policję a także dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, które zajęły się poszkodowanymi kierowcami. Jeden z nich został przetransportowany do wadowickiego a drugi do myślenickiego szpitala. Aby wyciągnąć jednego z nich z pokiereszowanego samochodu, strażacy musieli użyć sprzętu hydraulicznego.

 

{wadowiceonline.pl Foto: ospkalwaria.pl}