Grzegorz Makówka wieloletni  działacz i społecznik, kierownik drużyn, człowiek instytucja bez reszty oddany i zakochany w MKS Kalwariance został wybrany na Prezesa Miejskiego Klubu Sportowego Kalwarianka.

Chyba nie ma osoby, która lepiej zna specyfikę i problemy Kalwarianki, która z tym klubem jest bardzo mocno związana, która święciła z nią w ostatnich latach wszystkie triumfy i porażki  niż nowo wybrany Prezes.

Grzegorz Makówka to człowiek instytucja, osoba związana z Kalwarianką i sportem w Kalwarii od wielu lat, człowiek bez którego ciężko sobie wyobrazić dzisiejszy sport w Kalwarii.

Dla większości  osób, które choć  trochę zetknęły się ze sportem ta postać nie jest anonimowa, to osoba którą praktycznie zawsze można spotkać na Kalwariance, to między innymi jemu zawdzięczamy stan murawy na Kalwariance, którą określa się jako „Małopolskie Wembley” a Wisła Kraków właśnie murawę w Kalwarii uważa za jedną z lepszych w Małopolsce rozgrywając na niej sparingi.  To także nowy Prezes dba o obiekty sportowe Orlik.

Dla zawodników Kalwarianki to osoba niezastąpiona, służąca zawsze pomocą i radą, darzona wielką sympatią przez kolejne roczniki które trenują w Kalwariance.

Nowo wybrany prezes może też liczyć na bardzo duży kredyt zaufania kibiców, zawodników i mieszkańców Kalwarii czego jesteśmy świadkami w ostatnich dniach, jego wybór na Prezesa wlał w serca kibiców Kalwarianki nadzieję.

Nowo wybrany Prezes już zaczął urzędowanie, zdążył już złożyć  wizytę u Burmistrza Miasta Augustyna Ormantego, z którym rozmawiał o planach sportowych na 2017 rok.


Nowy zarząd Miejskiego Klubu Sportowego tworzą: Grzegorz Makówka – Prezes Klubu, Jakub Tymoszuk – Wiceprezes, Karol Jastrząb – Wiceprezes, członkowie zarządu:  Grzegorz Jagosz,  Andrzej Ziemla, Wacław Hobrzyk, Marek Bartoszek.

W tym miejscu trzeba dodać że zastępcy nowego prezesa to młodość wiceprezes Karol Jastrząb to 22 latek, a Jakub Tymoszuk to 40-latek Wiceprezes PKS św. Józef.

Nowy zarząd z prezesem Makówką chcą postawić na szkolenie dzieci i młodzieży, szlifowanie młodych talentów i jak najlepsze wykorzystanie potencjału jaki drzemie dzieciach i młodzieży na lokalnym podwórku. Przygotowują się już do nowego sezonu seniorów, jak się dowiadujemy nieoficjalnie szykują się powroty wychowanków do pierwszej drużyny Kalwarianki.

Serdeczne gratulacje dla nowego Prezesa, życzymy powodzenia!

 • twojego powrotu do podstawówki .

 • septyk

  Jak dobrze rozumiem jest to zapowiedź powrotu Kalwarianki do Serie-A

 • MKS

  Hit w 5 lidze bracia Rupa i Smagło w Orle Ryczów !

 • Kibic

  Trenuje kto nowy w Kalwariance ?

 • MKS

  W niedzielę finał rocznika 2000 z udziałem MKS Kalwarianki na hali

 • kalgon

  Szukam informacji o ruchach transferowych czwartej i piatej ligi gdyby ktos cos wiedzial to niech napisze.

 • Prezes

  Bo klub nam tego nie wypłaci. Wypłacić moze tylko Madej który do dziś obiecał wszystko wypłacić. A jakoś pieniędzy nie ma

 • a może frytki do tego?
  a może kosmici istnieją?
  a może to nie świstak zawija w sreberka? 😂

 • Olo

  Jeżeli Klub Wam jest winien to dlaczego wypisujesz na Madeja?
  Może nie maja pieniędzy w klubie?
  A może są pieniądze ale nie są wam wypłacone za słabe wyniki?

 • Prezes

  To nie chodzi o kasę, chodzi o „dżentelmeńska” umowę, ze jak sie klub zobowiązuje nam wypłacić pieniądze to powinien.

 • wincy wykrzyników daj! pozamiataj swoim komentarzem, zmieszaj zawodników z błotem, dawaj, nie krępuj się, tu jest internet, wszystko wolno! 😂😂

 • Kibic

  A za co wy chcecie brać pieniądze patałachy?
  Żal na was patrzeć co było widać na trybunach!

 • Prezes

  Chciałbym powiedziec, ze Wojciech Madej to zwykły kłamca i oszust. Typowy dziad kalwaryjski. Pieniądze chłopaków z pierwszej drużyny nadal nie zostały wypłacone. Zaległości są od października 🙂

 • xavi

  Wreszcie prawidłowe i zdrowe myślenie w Kalwariance jako klubu sportowego powołanego do do szkolenia i pracy z młodzieżą.
  Wszystkiego dobrego i owocnej pracy z okazji Bożego Narodzenia i Nowego Roku.