Tadeusz Stela będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej. Na Stelę postawiła Halina Cimer, szefowa PiS w Kalwarii Zebrzydowskiej jej propozycję zatwierdziły regionalne władze partii.

Tadeusz Stela jest obecnie radnym Rady Miejskiej, to mieszkaniec Kalwarii Zebrzydowskiej.

Już cztery lata temu bez powodzenia ubiegał się o fotel burmistrza z komitetu „Wszystko dla Gminy”, w tamtych wyborach przegrał z Augustynem Ormantym i Zbigniew Stradomskim.

Co ciekawe jeszcze w wyborach w 2014 roku był mocnym oponentem i krytykiem poczynań ówczesnego burmistrza Zbigniewa Stradomskiego, który wówczas był kandydatem właśnie Prawa i Sprawiedliwości.

Jednak od kilku miesięcy jest mocno promowany przez Halinę Cimer wśród lokalnych działaczy Prawa i Sprawiedliwości i jak widać skutecznie, przypomnijmy to on na utajnionym spotkaniu PiS na terenie Klasztoru z posłem Arkadiuszem Mularczykiem przekazał mu buty jako prezent na pamiątkę spotkania, był też uczestnikiem innych spotkań organizowanych przez szefową partii na naszym terenie.

Utajnione spotkanie PiS na terenie Klasztoru

Tym samym w lokalnym PiS jest realizowany plan, który mieszkańcy poznali już po wyborach w 2010 roku gdy po wygranej Zbigniew Stradomski  na zastępcę powołał Halinę Cimer, teraz ten scenariusz ma się powtórzyć w przypadku wygranej Steli jego zastępcą może zostać Cimer.

Taki scenariusz jest realny ponieważ Stela, nie posiada doświadczenia w zarządzaniu samorządem podobnie jak po wyborze Stradomski.

Co ciekawe Stela nie posiada też własnego zaplecza i musi liczyć na pomoc PiS,  większość radnych z jego komitetu „Wszystko dla Gminy” którzy z nim w 2014 roku dostali się do Rady Miejskiej podziękowała mu za dalszą współpracę.

Według naszych informacji były burmistrz Zbigniew Stradomski z PiS będzie startował na radnego Rady Miejskiej i po ewentualnym zwycięstwie będzie chciał objąć fotel Przewodniczącego Rady Miejskiej, a Gminą ma zarządzić trio Stela, Cimer, Stradomski – to na razie tylko plany czy taki projekt PiS zostanie zrealizowany przekonamy się po wyborach. 

 • kibol

  Tadeusz człowiek z wizja dobry żart – nie ośmieszaj się jego jedyna wizja to władza jest na nią chory i nadal choruje wystarczy pogadać z ludźmi co maja z nim styczność. Już 4 lata temu mu się marzyła władza i wbił nóż w Zbysia co startował z PiS i teraz by się ino dorwać do władzy zaprzedał duszę Ciotce Halince by ino dorwać się do władzy – taki to jest człowiek z wizja – chory na władze a władza i rządzenie nad innymi to jest jego wizja. I tak jak pisze obuwnik program jego to utopia i plan aquapark za 50 mln zł i do tego inne cuda obiecuje jak gruszki na wierzbie z takimi pomysłami to gminę mocniej zadłuży niż zbyś.

 • Asoholik

  Prawda jest taka że Kalwaria potrzebuje człowieka z wizją i planami, nie mamy nic do stracenia, wole ambitny program steli niż przechwalania się tym co zrobiłem w poprzedniej kadencji, wszyscy wiemy że Stela jest jedynym dobrym wyborem, -Koniczynka ma już swe lata i za wiele już nie osiągnie, – niebieski ma fajne pomysły ale to nie jest jego czas. – Jedyna Dama w towarzystwie, jest mocna kandydatką, ma gadane, potrafi duzo ale jeszcze nie jej chwila

 • obuwnik

  Program Steli to utopia. Wiarygodność równa zeru zarówno Jego jako kandydata jak i jego programu. Przez cztery lata siedział jako radny i nic nie zaproponował a teraz chce nas zbawić i zrobić z Kalwarii eldorado. Jest tak pewny tego, że znaczek Pis-u da mu wygraną w wyborach, że już nie przyjmuje do wiadomości dobrych rad.

 • walerian słomka

  nie ma się z czego śmiać, zwolni wszystkich urzędników – zostanie tylko on jako burmistrz , skarbnik i sekretarz, reszta na bruk ! Czy zdaje sobie Pani sprawę ile zaoszczędzi ? Pokryje wszystkie planowane wydatki, a zamiast urzędników będzie e-urząd. Powinni tak zrobić w każdej gminie w Polsce !
  Ale teraz poważnie, to staje się kompromitacją Pis-u. Wydaje się, że chłopina „przyspał” na wykładzie o e-urzędzie, na tych swoich studiach, no i mamy rezultat. Ale gdzie był szwagier ? Jak „ciotka” dopuściła do publikacji takiego programu ? Wydaje się, że w ogóle nie brała udziału w jego tworzeniu, bo jest osobą bardzo kreatywną – według mnie mieści się w pierwszej trójce osób w tej kategorii w Kalwarii – a program nie jest innowatorski.

 • Kazia

  Halincia ściągnęła nam do naszej Kalwaryji następnego spada dziennikarzynę który za wszelką cenę ma wypromować Tadzika a w zamian zastąpić naszego Tomusia. Napisali taki cudowny program wyborczy że zastanawiałyśmy się jakie leki oni biorą aby mieć takie wizje. Ich propozycji programowych nie udźwignąłby budżet Krakowa bo to z 300 milionów złotych kosztowałyby ich marzenia. Koleżanka mi prawdę jednak mówiła że są przekonani tym że naród głupi wszystko kupi ale żeby aż tak bardzo być naiwnym by myśleć ze mieszkańcy wiosek to głupcy. Najbardziej zabawnym hasłem jest „Administracja Urzędu Miasta Burmistrza Steli” dzisiaj mało nie pospadałyśmy z krzeseł ze śmiechu.

 • walerian słomka

  do ekologa – nie wiem co to są „pice smogowe”, a płacenie 300 000 zł za tablicę informującą o złej „kości powietrza” to idiotyzm, to z czego ona będzie ze złota ? po za tym nie wiem, może u ciebie latają „śmierdzące kości” w powietrzu, w mojej okolicy takich nie widziałem !
  Zostawcie Panią Dyrektor w spokoju ona nie bierze udziału w wyborach, skupcie się na kandydatach !!! Bo znowu wybierzecie do dupy !!!

 • Jolka

  Ja słyszałam, że Krawczyński idzie tylko nabić głosy na listę… a jeżeli on celuje w starostę to Leńcze głosując na Krawczyńskiego mogą stracić lekarza. No i teraz zrobić dobrze jemu czy sobie….mogą zadać sobie pytanie pacjenci pana doktora.

 • ekolog

  walerianie słomka gdyby radni dokonali włączenia biblioteki pod centrum kultury to oszczędności z samej pensji dyrektorki za całą kadencje wyniosłyby ponad 300 000 zł . Za tą kwotę można było dofinansować kwotą 6000zł wymiane ponad 50 piców smogowych. Albo kupić tablicę informującą o złej kości powietrza.

 • walerian słomka

  do czytelnika – nie lubię tego robić ale muszę uzupełnić mój wcześniejszy wpis, bo nie wiem czy wiesz, dziś na sesji byłem świadkiem jak Krawczyński przepraszał Panią Dyrektor. Oczywiście zrobił to bez żadnej klasy, ja na jego miejscu zaczął bym od bukietu kwiatów, ale albo ktoś jest „kieleckim scyzorykiem” albo dżentelmenem, tytuł lekarza nie czyni nikogo dżentelmenem. Niektórzy radni pogłupieli życzyli mu funkcji starosty ? To tak na marginesie.

  Pozostaje tylko problem „Panów radnych”, którzy wtórowali Krawczyńskiemu w nagonce na bibliotekę, Wilk, Pacut, Janusiewicz, Stela, Hebda, Łuczak, Kumor czy oni poczuwają się do czegoś czy nie widzą problemu ? Czy ocalą reszki honoru, czy zrobią z siebie dziadów ? ich „mentor” dał im przykład ! Ciekawe co z tym zrobią ?!

 • Kasia

  Łączenie odrębnych instytucji mija się z celem… Połączmy wszystko, bibliotekę z ckist, ckist z Kalwarianką, Kalwariankę z OSP, osp z ZOZem a zoz z OASEM i niech zarządza tym jedyny najwyższy, wszyscy chcą likwidować a nikt nic tworzyć i budować… zaorujmy całą gminę…