Harcerze z Mucharza najlepszą drużyną Hufca Ziemi Wadowickiej

Już po raz trzydziesty ósmy harcerze Hufca Ziemi Wadowickiej wędrowali szlakiem Zegadłowiczowskich powsinóg, uczestnicząc w trzydniowym Rajdzie „Powsinogi Beskidzkie”. Odbył się on w dniach 11-13 września 2015 r. na terenie Gminy Mucharz.

Organizatorem XXXVIII Rajdu „Powsinóg Beskidzkich” był Hufiec Ziemi Wadowickiej ZHP oraz 130 DSTH „Stu trzydziestu z Mucharza” im. Księcia Józefa Poniatowskiego. Kadrę Rajdu „Powsinóg Beskidzkich” stanowili: komendant – hm. Robert Kadela, instruktor programowy – phm. Dorota Polan, oboźny – pwd. Agnieszka Kadela.

Szlakami Gminy Mucharz

Uczestniczące w rajdzie drużyny zameldowały się w piątkowe popołudnie w Jamniku, na polanie położonej przy zielonym szlaku, wiodącym na Leskowiec, z przepięknym widokiem na zaporę w Świnnej Porębie.

Przybyło około 100 harcerzy z drużyn harcerskich, starszoharcerskich i wędrowniczych. Tradycyjnie już sobota upłynęła harcerzom na całodniowej wędrówce.

Trasa rajdu wiodła z Jamnika zielonym szlakiem przez Jaszczurową Górę, Królewiznę, Groń Jana Pawła II na Leskowiec, a stamtąd niebieskim szlakiem, dalej czarnym i żółtym przez Wierchy, Śleszowice w stronę Mucharza, gdzie w mucharskim lesie oraz przy harcerskiej bazie w Mucharzu uczestnicy rajdu zagościli na biwakowanie i drugi nocleg.

Na szlaku drużyny meldowały się na punktach patrolowych, wykonywały związane z rajdem zadania z zakresu metodyki harcerskiej, terenoznawstwa i turystyki. Trzy dni rajdowe miłośnicy wędrowania spędzili prawdziwie po harcersku. Nie zabrakło śpiewu przy wtórze gitary, pląsania, zabaw, apeli, obrzędowych ognisk i gawęd, sprzyjających pogłębianiu przyjaźni i integracji drużyn.

Najlepsi podczas Rajdu

Rajd zakończył się apelem, podczas którego podsumowano wyniki rajdowej rywalizacji. Tym razem najlepsi okazali się: 1 DH „Błękitna” (I miejsce), 3 DW Altair (II miejsce) i 5 DSTH „Antidotum” (III miejsce).