jasiek

Jan Zajda uczeń klasy 3 Gimnazjum w Brodach, został laureatem konkursu historycznego „Historia Solidarności”, w finale konkursu Jaś pokonał 50 uczniów z całego województwa, a nauczycielka Maria Garlacz została uhonorowana za scenariusz zajęć terenowych z wykorzystaniem „Szlaków Małopolskiej Solidarności”.

W ubiegłym roku szkolnym Jasiek triumfował w Małopolskim Konkursie Historycznym dla uczniów gimnazjów, natomiast w tym roku zajął I miejsce i uzyskał tytuł laureata Małopolskiego Konkursu „Historia Solidarności”dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych województwa małopolskiego.

Warto odnotować, że w finale konkursu Jasiek pokonał 50 uczniów z całego województwa, zdobywając najwyższą ilość punktów! Kolejne miejsca zajęli, również uzyskując tytuł laureata, uczniowie renomowanych gimnazjów z Krakowa i Oświęcimia – tym bardziej trzeba podkreślić sukces Jana.

W tym samym konkursie bardzo dobrze zaprezentował się również drugi z uczeń z Brodów Michał Zajda, który zajął bardzo wysokie 7. miejsce.

Dodatkowo też Maria Garlacz nauczycielka z Zespołu Szkół w Brodach zdobyła II miejsce i została uhonorowana tytułem laureata Konkursu dla nauczycieli na scenariusz zajęć terenowych z wykorzystaniem „Szlaków Małopolskiej Solidarności”.

Konkurs ten organizowany został w ramach II edycji projektu edukacyjnego „Szlakiem Małopolskiej Solidarności” we współpracy Kuratorium Oświaty w Krakowie z Regionem Małopolski NSZZ „Solidarność” oraz Stowarzyszeniem Sieć „Solidarności”.