W Zebrzydowicach Policjanci z Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej zatrzymali  mężczyznę podejrzanego o uprawę konopi indyjskich. W jego ogródku rosło 15 krzewów konopi.

Policjanci zlikwidowali nielegalną plantację oraz zatrzymali 25-letniego mieszkańca Zebrzydowic, który odpowie karnie za posiadanie środków odurzających.

Policjanci, realizujący czynności operacyjne, ujawnili plantację, która mieściła się na terenie prywatnej posesji w Zebrzydowicach. W ogrodzie, wśród innych roślin rosło 15 krzewów konopi – informuje Elżbieta Goleniowska-Warchał, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Śledczy zatrzymali 25-latka podejrzanego o uprawę konopi oraz przeszukali miejsce zamieszkania mężczyzny, w którym dodatkowo zabezpieczyli 201 gram suszu roślinnego.

25-latek usłyszał zarzuty  z art. 62 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii posiadania znacznych ilości środków odurzających.

Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8.

 • aa

  Pewno zostały komisyjnie spalone 🙂

 • zaq123

  a co sie stalo z roslinami ?

 • qwerty

  Hodować to sobie Panie Baluś możesz ale świnie.Konopie sie uprawia !

 • zaq123

  och … jaka szkoda, marnotrastwo !

 • smoke

  Kolejna brawurowa akcja policji w naszym rejonie, brawo! Zlikwidowanie kolejnego groźnego bandyty który szkodzi całemu społeczenstwo! Gratulujemy 😉