To będzie nie lada gratka dla fanów motoryzacji, w niedzielę 25 czerwca po raz pierwszy w historii Kalwarii Zebrzydowskiej z okazji Jubileuszu 400-lecia lokacji miasta odbędzie się I Zlot Pojazdów Zabytkowych.

Organizatorem Zlotu jest Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej wraz z grupą pasjonatów pod przewodnictwem Piotra „Łysego Łosia” Żaka. Imprezę Honorowym Patronatem objął Burmistrz Miasta Kalwaria Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty.

Pasjonaci starych pojazdów spotkają się 25 czerwca w niedzielę na Placu Targowym w Kalwarii Zebrzydowskiej, otwarcie Zlotu nastąpi o godz.  9:00 i potrwa do godz. 15:00, będą też koncerty.

W tym dniu w Kalwarii Zebrzydowskiej będzie można podziwiać stare samochody i motocykle, zainteresowanie Zlotem jest dość od kilku tygodni spływają z całej okolicy, zapisy trwają do 18 czerwca.

Na Zlocie pojawią  się samochody rodem z PRLu ale też zachodnie wozy jak  Mercedes,  czy też Mustang, będzie też sporo motocykli  Junaki, popularne komary i motocykl używany przez niemiecką Afrika Korps.

Będą też inne prawdziwe perełki, publiczność wybierze najładniejszy pojazd i motocykl  zlotu. Wręczenie nagród zaplanowano na godz. 13:00

Na FB utworzono wydarzenie – można tam podglądnąć już teraz pojazdy jakie pojawią się na Zlocie.

I Zlot Pojazdów Zabytkowych Kalwaria Zebrzydowska 2017

Jednak sam Zlot Pojazdów to nie wszystko będą też inne atrakcje od godz.: 15-18  zaplanowano Koncerty zespołów muzycznych wystąpią: Paranoica, BB Froggers i Scratchpack. Będzie też strzelnica ASG.

Ten dzień zapowiada się bardzo atrakcyjnie w Kalwarii Zebrzydowskiej,  niejako po sąsiedzku już po zakończeniu Zlotu na stadionie Kalwarianki  o godz. 18:00 zaplanowano  koncert Margaret, natomiast o 20:00 wystąpi Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. W tym dniu już teraz warto zarezerwować sobie czas i być warto być w Kalwarii Zebrzydowskiej świętującej Jubileusz 400-lecia lokacji.