Według oficjalnych wyników podanych przez PKW wybory na Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej wygrywa Augustyn Ormanty głosowało na niego 3.754 mieszkańców (52.36 %), pokonany Tadeusz Stela uzyskal 3.416 głosów (47.64 %).

W niedzielę (4.11)  w całej Polsce odbywały się dogrywki w wyborach na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Kandydaci na włodarzy, którzy dwa tygodnie temu nie uzyskali wymaganej większości, spotykają się w drugiej turze w 649 gminach w kraju.

W lokalu wyborczym każda uprawniona osoba do głosowania otrzymała jedną kartę do głosowania z nazwiskami dwóch kandydatów. Na karcie trzeba postawić znak X (co najmniej dwie linie przecinające się w obrębie kratki) w kratce z lewej strony obok nazwiska kandydata.

Państwowa Komisja Wyborcza zapowiedziała, że wyniki dzisiejszych wyborów powinny pojawić się szybciej niż po pierwszej turze.

Głosowanie potrwa do godziny 21:00. Przypominamy, że do tej godziny trwa trwająca od północy z piątku na sobotę cisza wyborcza.  W tym czasie zabronione jest agitowanie na rzecz konkretnych kandydatów i list. Nie wolno wywieszać plakatów, rozdawać ulotek, organizować spotkań związanych z wyborami. Za to grozi grzywna od 50  do 5 tysięcy złotych. Zakaz agitacji obejmuje nie tylko 649 gmin, w których odbywa się głosowanie, ale także  cały kraj.  Agitować nie wolno także w internecie.

 

Relacja LIVE:

21:05 – Frekwencja na godz. 17:00 w Gminie Kalwaria Zebrzydowska wyniosła 36.76%

21:30 – Najmniejsza komisja Zarzyce Małe – Stela 39, Ormanty 19

21:35 – Stanisław Dolny Dolany – Ormanty 205, Stela 123

21:35 – Podolany – Stela 70, Ormanty 69

21:40 – Brody I – Ormanty 398, Stela 146

21:50 – Brody II – Ormanty 320 , 140

22:00 – Bugaj – Ormanty 101, Stela 89

22:15 – Leńcze – Stela 310, Ormanty 220

22:25 – Zebrzydowice – Stela 270, Ormanty 220

22:45 – Barwałd Górny – Ormanty 398,  Stela 148

22:50 – Barwałd Średni – Ormanty 209, Stela 147

23:00 – Przytkowice – Stela 570, Ormanty 313

24:00  – Kalwaria I –  Stela 537, Ormanty 441, Kalwaria II Kalwaria 444, Ormanty 416

 

Augustyn Ormanty wygrywa wybory na Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej przewagą 338 głosów. 

02:00 – oficjalne wyniki podane przez PKW: Wybory na Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej wygrywa Augustyn Ormanty głosowało na niego 3.754 mieszkańców (52.36 %), pokonany Tadeusz Stela uzyskał 3.416 głosów (47.64 %)

Oficjalne wyniki podane przez PKW – Gmina  Kalwaria Zebrzydowska  – sprawdź i zobacz 

 • Waalee

  Już pozamiatane. Niezależni przyjęli ofertę naszego Burmistrza. Przecież wiedzą gdzie ich miejsce w szeregu. Nie mają ani ludzi, ani poparcia. Więc nie mają o czym dyskutować. Bez Ormantego są niczym.

 • gryzon

  No i na jakiej podstawie stwierdzasz ze Ciotka będzie rządzić … bo co …????

 • wally robot

  według nie potwierdzonych informacji „Ciotka” będzie rządzić Kalwarią,
  Pis zawiera koalicję z Niezależnymi będzie miało 9 radnych, Psl w opozycji,
  „Jakun” przewodniczącym rady – biedak chyba będzie musiał zrezygnować z stołka dyrektora, może to również oznaczać, że za 5 lat to on wystartuje na burmistrza a wtedy „wydudka” szwagra !

 • wally robot

  Stela nie miał żadnych szans, przegrał wybory już dawno za nim się jeszcze rozpoczęły według mnie gdzieś na początku 2015 r. Sojusz z „Ciotka” nic mu nie dawał – złudne nadzieje, szkoda było kasy na wybory. Natomiast największą przegraną w tych wyborach jest ona sama, dlatego powinna podać się do dymisji oczywiście myślę tu o strukturach partii

 • eluszka

  Też tak uważam. Pana Tadeusz miał bardzo duże szanse, ale samodzielnie!

 • rozczarowana

  Jak weźmie się dotacje to przychodzą papiery z Urzędu Marszalkowskiego z Krakowa i wyraźnie jest napisane że kominki bez płaszcza wodnego mogą być ale Pan Ormanty zabrania !!!Pisze się oświadczenie o całkowitej likwidacji kominka!!Ludzie kochani !!!Niech wkoncu ktoś mądry Oświeci Urząd Miasta w Kalwari to jest chore .Promujemy Gminę pod HASŁEM PALMY ŚMIECIAMI NIE DRZEWEM

 • zes

  Swoją drogą ciekawostka. Kominki mogą być, ale bez płaszcza wodnego. Czyli mogę palić drewnem, ale nie mogę ogrzewać wody/domu. Wyraźnie widać, że nie chodzi o „smog” . Pod przykrywką „walki ze smogiem” zmusza się ludzi by przeszli na umowy z monopolistami (gaz) jeśli chodzi o ogrzewanie. Komuna w czystym „ekologicznym” wydaniu.

  Wracając do głównego tematu-wystarczy by rzemieślnicy/przedsiębiorcy oraz zwykli mieszkańcy przestali spalać śmieci i odpady a będzie wszystko w porządku.

 • ze wsi

  Ze smogiem musza zaczac walczyc sami mieszkancy gminy. A oni tylko o tym mowia a sami nic nie robią. Palenie gazem wcale nie jest takie drogie jak sie wszyscy tlumacza. A gdyby gmina przestala doplacac do wody i kanalizacji Kalwarianom to by bylo wiecej na wymiane piecow itp

 • poirytowany

  Racja – powinni raz na zawsze skończyć ze smogiem i szkodliwymi substancjami w powietrzu. Powinni zakazać palić nie tylko śmieciami, ale także węglem i gazem. Wszystko truje naturalne środowisko. W Holandii trwa akcja usuwania pieców gazowych ze względu na dużą emisję CO2 do atmosfery. Pieniądze na nowe źródła energii powinny iść z podatków. Podatek powinien wzrosnąć o 100% i wtedy gmina mogłaby każdemu zafundować ogrzewanie z odnawialnych źródeł energii. Jestem za zakazem palenia w kopciuchach i kotłach gazowych! Nie trujcie środowiska tym smrodem!

 • rozczarowana

  ja mam pytanie do Pana Burmistrza Ormantego tak bardzo walczy Pan ze smogiem gdzie w biały dzień nie da się przejechać nie mówiąc przejść przez centrum Kalwari tak śmierci płytami sklejkami i innymi cudami a dlaczego nie napisze Pan w swoich programach wyborczych ze osoby która biorą dotacje na piece gazowe a mają proszę Państwa zwykle kominki bez płaszcza wodnego mają go zamurowac! !! Taki ma wymóg Pan Burmistrz zakaz palenia drzewem .I nie jest to tak jak mówią w Gminie narzut Urzędu Marszalkowskiego. Proszę zadzwonić do Krakowa i zapytać kominki bez płaszcza wodnego mogą być używane! !Wiec pytam Pana tak się walczy ze smogiem ze śmieciami wolno a drzewem nie .? W Gminie usłyszą Państwo odpowiedz kto będzie stał pod domem i sprawdzał czy nie palicie mokrym drzewem ?A ja pytam Pana czy wytrzyma Pan w domu wsadzajac do kominka mokre drzewo ?Chodząc po domach i całując rączki obiecywał pan cuda na kiju a każdym problemem zajmie się Pan indywidualnie .Wiec prosze odpowiedzieć na moje pytanie Czy to jest walka ze smogiem.??

 • zilo

  Odwrotnie, zapowiedź zmiany i obietnica gruszek na wierzbie nie oznacza, że będzie cycuś glancuś. Wybory pokazały jak wiele potrzeba by zaskarbić sobie glosy ludzi nie tylko ze wsi, ale i z miasta.
  Ormanty nie wygrał tylko dlatego, że jest bardziej lubiany albo więcej dał czy obiecał.
  Wygrał głównie dlatego, że Steli nie udało się do siebie przekonać ludzi i tu już jako zadanie domowe odpowiadajcie sobie czym Stela nie zachęcił lub wręcz zniechęcił.

 • zilo

  Ledwo. Oszałamiająca różnica zaledwie 124 głosów nie powala i nie wskazuje na jakąś szczególną determinację.

 • tower

  przecież Stela wygrał w Kalwarii

 • Mietek

  Może nie tyle miały dość co nie boją się wejść w coś nowego- nie boją się ryzyka i jak krytykują to konstruktywnie- jest możliwość zmiany to zmieniają nie tylko narzekają

 • Mietek

  Chciało by się stwierdzić że Kalwarianie są jak ta krowa- dużo ryczy a mleka brak. W tym przypadku tak samo- tak jest źle z burmistrzem ale nie dajmy szansy nikomu nowemu a coo

 • obserwator

  Ludzie zagłosowali tak jak dostawali od burmistrza. Barwałd Gorny dostał tyle co 5 innych wsi no to mu podziękowali. Brody – to ich mieszkaniec wiec jak nie głosować. Kalwaria nie lubi Steli…. pytanie dlaczego, przecież jest od nich. Przytkowice to typowa wieś PIS wiec głosowali za partią. Pozostali umiarkowanie bez rewolucji. Kampania nie była na tyle wyrazista by ktoś kogoś przekonał.

 • ZalosnaWiesBrody

  Zrobi komunikacje 😉 położy 80mb chodnika i będzie git. nie będzie ludzi słuchał

 • Jan Kowalski

  Ormanty przegrywa w tych sołectwach w których 4 lata temu obiecał komunikację …

 • Jan Kowalski

  Ormanty przegrywa w tych sołectwach w których 4 lata temu obiecał jakąś komunikację…

 • grr

  Emocje opadną…. smog pozostanie

 • DzbanusStelusHalinus

  Ave Caesar Ormantus Augustus, te salutamus!

 • mundek

  No to zostało po staremu.Ciekawe co na to „bracia strażacy” z Przytkowic.Ciekawe czy wrócą ze spuszczoną głową do Ormantego. No bo inaczej z samochodu nici………

 • Dzbaneusz Stela

  Twój komentarz jest żałosny, tylko pokazuje ile wyborcom kandydata Steli brakuje do wyborców Ormantusa Wielkiego
  Essa

 • StelaStela_tutututuru

  do budy dzbanisto

 • wielkie królestwo wsi brody

  Jak będziesz miał czynne prawo wyborcze to będziesz mógł się wypowiadać a teraz idź spac bo jutro przyroda na pierwszej 😉

 • Dzbaneusz Stela

  Oj boli przegrana boli
  Essa

 • I tak nie dodam re

  Jak niewiele trzeba żeby zaskarbić sobie głosy ludności ze wsi, wyremontować remizę. Taka prawda ze ormantego chcieli tylko w brodach i barwaldzie. Między innymi Przytkowice i Lencze pokazały ze maja już dość ale cóż. Zbudujemy chodnik pod kościołem i będzie cycus glancus

 • I tak nie dodam

  Stare kino 537 Stela 441 Ormanty
  Biblioteka 444 Stela 414 Ormanty

 • Tomasz

  A wiadomo jakie wyniki w Kalwarii? Jaka była frekwencja?

 • Gdzie wyniki z Kalwarii?

  A wyniki z samego miasta Kalwaria koza zjadła ? W mieście nie było komisji wyborczych?

 • Ja

  A Kalwaria nie głosowała????

 • bang

  Trzeba się było Panie Stela z Państwem C. ze Zjednoczenia nie pokazywać to byś Pan wygrał, tak to klops – ludzie pamiętają.

 • StelaStela_tutututuru

  Stela Dzbaneusz Kalwarii to nie Prometeusz XDD

 • Dzbaneusz Stela

  No to Dzbaneusz się obudził
  Essa

 • Aa

  A cząstkowe wyniki z Kalwarii??

 • Mw

  Gratulacje

 • Jan Kowalski

  No to Kalwaria ma zmiany jakie chciała… ha ,ha ,ha