25 listopada odszedł od Nas Julian Żurek. Urodził się 2 maja 1954 roku w Kalwarii. Całe swoje życie spędził w tym mieście, i był z tego dumny.

Był absolwentem Liceum Ogólnokształcącego oraz Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Od początku lat ’80 pracował w Cechu Rzemiosł Różnych. Przez kilka lat piastował funkcję dyrektora biura CRR.

W Cechu miał opinie człowieka odpowiedzialnego, na którym zawsze można polegać. Przy tym był bezkompromisowy, interes Cechu i Kalwarii stawiał ponad wszystko. Przez wiele lat prowadził Biuro Rachunkowe; księgowość, przepisy podatkowe były jego pasją; inną były podróże.

Wespół z przyjaciółmi z Kalwarii, zwiedził całą Europe i niemałą część świata. Nie odmawiał nigdy pomocy innym; czy to stolarzom, czy mieszkańcom Kalwarii. Był także działaczem społecznym.

Angażował się w budowę sieci gazowej oraz Przychodni Zdrowia. Chciał, aby Kalwaria była prężnie rozwijającym się miastem.

Wraz z Antonim Smolikiem odbudował Kapliczkę św. Antoniego na pograniczu Bugaja i Stryszowa. W czerwcu każdego roku, w rocznice konsekracji, jest odprawiana tam msza święta w intencji fundatorów.

Pogrążona w smutku rodzina dziękują wszystkim, tym którzy przyszli na ostanie pożegnanie.