Studenci Wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku licznie rozpoczęli nowy rok akademicki. We wtorkowe popołudnie  6 października zgromadzeni w Wadowickim Centrum Kultury odebrali indeksy, złożyli ślubowanie, wysłuchali „Gaudeamus igitur” i odebrali pierwszy wpis do indeksu od samego profesora Franciszka Ziejki.

Nowy rok akademicki Wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zainaugurował wykład historyka kultury i literatury polskiej, profesora nauk humanistycznych, rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego w latach 1999 – 2005 – profesora Franciszka Ziejki.

Przed wysłuchaniem wykładu studenci odebrali z rąk burmistrza dra Mateusza Klinowskiego indeksy, w których będą gromadzili wpisy z comiesięcznych wykładów i zajęć.

Na rok akademicki 2015/16 zostało przyjętych blisko dwustu studentów, którzy uczestniczyć będą min. w zajęciach: plastycznych, wokalnych, języka angielskiego i ćwiczeniach ruchowych, gimnastyce mózgu i warsztatach rękodzieła artystycznego, w spotkaniach kawiarenki i klubu „Smakosza”, sekcji sportowo – turystycznej.

W połowie października studenci odbiorą również legitymacje, które będą uprawniały do niewielkich zniżek w wadowickich kawiarniach i lokalach gastronomicznych oraz podczas wybranych wydarzeń kulturalnych organizowanych w Wadowickim Centrum Kultury.