W sobotę 14 stycznia w Hali sportowej  przy Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się IV Kalwaryjski Meeting  Seido  Karate. Atrakcją meetingu będzie konkurs łamania desek – Tameshiwari i nauka samoobrony dla kobiet i mężczyzn.

Meeting cieszą się coraz większym zainteresowaniem w Kalwarii Zebrzydowskiej  spodziewanych jest  200-300 karateków z Polski Południowej.

Zajęcia prowadzone będą z podziałem na grupy wg stopnia zaawansowania, od białych pasów aż po czarne. W tym roku będzie specjalna grupa dla osób początkujących, którzy nic wcześniej nie mieli wspólnego ze sztukami walki.

Dla mieszkańców przygotowano wykłady z samoobrony (samoobrona w Seido jest umiejętnością radzenia sobie w trudnych sytuacjach, polegająca na obezwładnieniu przeciwnika mając na uwadze jego zdrowie).

Organizatorami są: Kalwaryjski Klub Sportowy Seido Juku Karate, Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej, Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w  Kalwarii Zebrzydowskiej. Impreza odbywa się w ramach Jubileuszu 400-lecia lokacji Kalwarii Zebrzydowskiej.