rajd1-5

W sobotę w okolicy i w samej Lanckoronie odbył się IX Rajd Szlakami Konfederacji Barskiej w którym pomimo niesprzyjającej aury wzięła udział spora liczba uczestników z całej okolicy. Rajd organizuje Towarzystwo Przyjaciół Lanckorony.

 

Impreza jest cykliczna i zawsze odbywa się w maju jest popularna i znana uczniom z pobliskich szkół nie brakuję też indywidualnych uczestników – dumnych ze swojej dorocznej uroczystości.

Myśl organizowania rajdu zrodziła się zaraz po tym jak Towarzystwo utworzyło Szlak Konfederacji Barskiej, miał on aby przypominać o tych ważnych i pięknych wydarzeniach, mających miejsce na zamku, jak też o promocję Lanckorony i przepięknej okolicy.

Rajd ma charakter gry terenowej, uczestnicy na punktach kontrolnych wykazują się wiedzą historyczną, czy zręcznością, wyniki tych potyczek utrwalane są na kuponach które biorą udział w losowaniu w czasie finału Rajdu na zamku.

Pragniemy, aby wycieczka po okolicach Lanckorony związanych z historią Konfederacji Barskiej była okazją do przypomnienia tamtych, jakże ważnych dla Polski, wydarzeń, ale również możliwością spędzenia czasu w kontakcie z tutejszą przepiękną przyrodą jak i ludźmi, którzy pokochali tę niezwykłą część Małopolskimówią organizatorzy

Na placu przed ruinami zamku czekały atrakcje i gry, a na wszystkich poczęstunek, ognisko i pokaz rycerski.

Organizatorzy zaprosili Poczet Krakowskiej Chorągwi Husarskiej. Rycerze dumnie prezentowali historyczne stroje oraz zaprezentowali krótki pokaz fechtunku.

  • Rumburak

    Muszę się wybrać w przyszłym roku.