Projekt Busem do marzeń realizowany przez stowarzyszenie GPS Kalwaria wkracza w decydującą fazę. Już 9 lipca młodzi ambasadorzy Światowych Dni Młodzieży wyruszą w Europę, by podczas kilkunastodniowej podróży promować to wielkie wydarzenie i Kalwarię Zebrzydowską.

Na trasie planują spotykać się z młodymi ludźmi, poznawać ich, dzielić się nawzajem swoją wiarą, promować swoją Ojczyznę, Kraków i przede wszystkim tereny z których pochodzą. To tylko niektóre z plusów.

Młodzi otrzymali wsparcie od Urzędu Miasta Gminy, mogą liczyć także na pomoc ze strony kalwaryjskiej parafii św. Józefa, Sanktuarium oraz Komitetu Organizacyjnego ŚDM.

Aby jednak mogli dojechać jak najdalej ciągle potrzebne są fundusze na paliwo, które jak wiadomo do najtańszych towarów nie należy, nie tylko w Polsce. Ambitni Kalwarianie jednak nie poddają się i wierzą, że dzięki wsparciu wszystkich, którym bliskie są cele ich wyprawy, uda się dotrzeć nawet do najdalszych zakątków Europy.

W jaki sposób można pomóc busiarzom? Nic prostszego.

Wystarczy wejść na stronę www.busemdomarzen.pl/mapka i wpłacić dowolną kwotę, która potem zostanie zamieniona na benzynę.

Jesteśmy wdzięczni za każdą pomoc. Sami nie czerpiemy żadnej korzyści majątkowej z tego co robimy – jesteśmy wolontariuszami – mówi Maciek, członek ekipy Busa do marzeń. W związku z tym zwracamy się do wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób doceniają to, co robimy. Chcielibyśmy dotrzeć do jak największej liczby osób. Dlatego każda złotówka tak naprawdę jest na wagę złota.

 

Przygotowania do wyprawy trwają od wielu miesięcy. Kalwaryjscy ambasadorzy podróżują po całej Polsce i spotykają się z młodzieżą, zachęcając ją do zaangażowania w przygotowania do ŚDM. W ten sposób sprawdzają się w działaniu. Zgromadzili materiały promocyjne, którymi chcą dzielić się w odwiedzanych miejscach.

 Wszystko jest już gotowe – mówi Maciek – dopinamy budżet „paliwowy” i ruszamy w trasę!

Już 9 lipca młodzi „Busem do marzeń” wyruszą w trasę po Europie będą promować Światowe Dni Młodzieży jakie odbędą się w lipcu 2016 w Krakowie, będą tez promować Kalwarię Zebrzydowską i okolice.

Chcą przede wszystkim chcą odwiedzić – Albanię, Grecję, Rumunię, Bułgarię, Węgry, ŚDM i Kalwarię Zebrzydowską  promować też będą w Czechach, Austrii, we Włoszech i na Słowacji.

Mamy nadzieję, że uda nam się zbudować prawdziwą atmosferę jedności z wszystkimi, których odwiedzimy, zanieść tam ducha ŚDM i zachęcić do przyjazdu do Polski – do Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic. Jesteśmy dumni, że pochodzimy z rodzinnych stron Karola Wojtyły, dlatego o tej naszej małej ojczyźnie chcemy świadczyć przede wszystkim. Tak, aby Polska zaczęła być kojarzona bardziej z Bożym Miłosierdziem, siostrą Faustyną, Albertem Chmielowskim, Janem Pawłem II i innymi świętami, otwartością i ciepłem, niż stereotypami, które krążą po świecie – mówią młodzi z Busa do marzeń

Więcej o Busem do marzeń – www.busemdomarzen.pl i facebook.com/busemdomarzen

  • pajuj

    z całym szacunkiem i wielką atencją odnoszę się do tej inicjatywy i podziwiam zapał … niemniej jest jedno ALE !!! 1. Dlaczego wybrana trasa prowadzi: albo do miejsc, gdzie jest bardzo mało katolików (Grecja, Bułgaria), albo państw zeświecczonych (Czechy, Słowacja) – wiadomo, że mało kto stamtąd przyjedzie. W końcu po co jadą tak długą trasą do Włoch, gdzie paliwo jest najdroższe. Z punktu widzenia marketingowego powinni po prostu objechać Bałkany: Węgry, Chorwację, Słowenią, cześć Hercegowiny i Rumunię. Tam pobyć dłużej. Niemniej jednak życzę powodzenia i na pewno się dołożę!!!