Jan Řepka, czeski pieśniarz i songwriter, po raz drugi wystąpi na kameralnej scenie Cafe „Pensjonat” przy lanckorońskim Rynku. Koncert odbędzie się piątek 20 listopada o godz, 19.00. 

Artysta nawiązuje do czeskiej fali muzyki folkowej lat 70. i 80. (Nohavica, Merta). Jego twórczość skupia się wokół odwiecznych wartości (miłość, wolność) i łączącego je motywu drogi.

Oprócz własnych koncertów w kraju i za granicą, których dał już ponad 500, Jan Řepka organizuje słynny cykl wieczorów poezji śpiewanej OPEN MIC w Pradze i Brnie.

Na swoje koncerty, także w dalekie trasy, często wyrusza na rowerze, który daje mu poczucie wolności i bliski kontakt z przyrodą, przestrzenią i krajobrazem.

Występy artysty mają niezwykle żywy i jednocześnie liryczny chartakter, oparty na jego naturalnej, głębokiej ekspresji głosowej, dynamicznym gitarowym akompaniamencie oraz umiejętnie budowanej dramaturgii. Podczas koncertów własne kompozycje przeplata swoimi oryginalnymi przekładami inspirujących go utworów sławnych poprzedników takich jak Donovan, Bob Dylan, Mani Matter, R.E.M., Paul Simon.

Cafe Pensjonat to artystyczna kawiarnia i galeria mieszcząca się przy lanckorońskim Rynku w zabytkowym budynku dawnego magistratu. Tutaj genius loci Lanckorony harmonijnie łączy się z klimatami odnajdowanymi w różnych zakątkach świata.

Bilety 10 zł w przedsprzedaży / 15 zł w dniu koncertu