W Barwałdzie Średnim obchodzono 130-lecie istnienia szkoły. Ponadto w ten dzień odbyła się także promocja książki prof. A. Nowakowskiego i dr A. Rejman  „Dzieje szkoły w Barwałdzie Średnim na tle dziejów wsi (1886-2015)”.

Uczniowie na tę okoliczność przygotowali program artystyczny, przypominający o historii szkoły.  Dla gości przygotowano także wystawę prac uczniów Gimnazjum w Barwałdzie Średnim i w Brodach, którzy robili wspólny projekt plastyczny, inspirowany twórczością sakralną artysty malarza z Barwałdu  Średniego i absolwenta miejscowej szkoły – Karola Malczyka.

Następnie zaprezentowano książkę prof. Nowakowskiego i dr Rejman . Profesor Uniwersytetu Rzeszowskiego – p. Andrzej Nowakowski wygłosił zebranym referat na temat historii Barwałdu Średniego i miejscowego szkolnictwa.

Uroczystość odbyła się z udziałem przedstawicieli władz oświatowych, samorządu gminy Kalwaria, a także m.in. byłych dyrektorów i nauczycieli placówki.

Dzięki współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich na stołach pojawił się ciepły poczęstunek, zaś rodzice uczniów przygotowali ciasta oraz napoje.

  • gogo

    piekny jubileusz

  • drugisort

    Duda prezydentem pis-u.