Rok szkolny 2015/2016 był rokiem wyjątkowym w Zespole Szkół nr 6 im. Bohaterów Westerplatte w Leńczach, ponieważ obchodzono jubileusz 140-lecia szkolnictwa w tej miejscowości. Od września 2015 r. do czerwca 2016 r. podejmowane były w związku z tym wydarzeniem różne działania.

W ramach obchodów jubileuszu dzieci przeprowadzały wywiady ze swoimi bliskimi na temat ich wspomnień o minionych latach szkolnych, przygotowywały prace plastyczne, literackie i filmowe.

W grudniu została nagrana płyta z kolędami w wykonaniu uczniów, nauczycieli i absolwentów szkoły. W marcu szkołę odwiedzili emerytowani nauczyciele, którzy z wielkim wzruszeniem wspominali czasy swej pracy zawodowej w tej placówce.

Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę matematyczną w kolejnych etapach Olimpiady Matematycznej im. Jadwigi Sulińskiej. Podczas Dnia Dziecka uczniowie grali i bawili się tak jak przed laty ich rodzice i dziadkowie. Szkolne koło teatralne przygotowało adaptację noweli B. Prusa pt. „Antek”.

Zwieńczeniem obchodów Roku Jubileuszowego była uroczystość w dniu 11 czerwca 2016 r., w której uczestniczył Burmistrz Miasta Kalwaria Zebrzydowska, przedstawiciele władz lokalnych, emerytowani, pracujący kiedyś oraz obecnie nauczyciele, rodzice, reprezentacje szkół z gminy oraz Klubu Szkół im. Bohaterów Westerplatte.

Po mszy świętej w kościele parafialnym goście mogli zobaczyć w szkole montaż słowno-muzyczny, występ orkiestry dętej, chóru Kobiet z Leńcz, zwiedzić przygotowaną specjalnie z tej okazji dawną salę lekcyjną, zapoznać się z wydaną z okazji jubileuszu Monografią Szkoły w Leńczach. 12 czerwca Rada Rodziców przygotowała dla mieszkańców Piknik Rodzinny z różnymi atrakcjami.

{kalwaria-zebrzydowska.pl, splencze.iap.pl}

 • lili

  Piekny jubileusz

 • grul

  Czepicie się człowieka, może tak lubi. Wyluzowany estetycznie widać jest!

 • dobra rada

  Burmistrzu Omanty, doktorze habilitowany, odepnij ten ostatni guzik marynarki, zapnij wyżej. Wyglądasz strasznie, śmieją się się z Ciebie. Uwierz (bo jesteś wierzący), ze radzę Ci dobrze!

 • wujo2

  Powiedzcie temu ORMANTEMU, żeby nie zapinał ostatniego (dolnego) guzika w marynarce! Wygląda jak okocek. Żona Halinka też może mu dać małą lekcję dobrego smaku!