Centralne Uroczystości związane z Jubileuszem 400-lecia lokacji Kalwarii Zebrzydowskiej, które zostały zaplanowane w dniach od 18 do 25 czerwca odbędą się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Rok 2017 jest  wyjątkowym czasem dla Kalwarii Zebrzydowskiej, jest to rok w którym obchodzony jest Jubileusz 400-lecia lokacji miasta. By uczcić tak ważny Jubileusz zaplanowano serię wydarzeń i spotkań z mieszkańcami by móc wspólnie świętować ten wyjątkowy czas. Centralne Uroczystości związane z Jubileuszem  zostały zaplanowane w dniach od 18 do 25 czerwca.

18 czerwca 2017 o godz. 15:00 w Sanktuarium Kalwaryjskim odbędzie się  Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego, którą rozpoczniemy Jubileusz 400-lecia lokacji Kalwarii Zebrzydowskiej.

Kolejny tydzień wypełniony będzie konkursami dla dzieci i młodzieży, w czasie których przypomnimy postać Mikołaja Zebrzydowskiego i historię naszego miasta.

25 czerwca o godz. 16:30 zaplanowaliśmy Uroczystą Galę Jubileuszu 400-lecia lokacji Kalwarii Zebrzydowskiej w Sali Widowiskowej CKSiT, zaprezentowany zostanie Album „Kalwarii Zebrzydowskiej cztery stulecia”, a także monografia przygotowana z okazji Jubileuszu Miasta przez zespół naukowców pod kierownictwem   dr hab., prof. nadzw.  Uniwersytetu  Rzeszowskiego Andrzeja Nowakowskiego – informuje magistrat 

Zaprezentowany zostanie też okolicznościowy medal z wizerunkiem Mikołaja Zebrzydowskiego, wzorowany na oryginalne z 1601 roku, wyświetlony zostanie też film promujący Kalwarię Zebrzydowską i Jubileusz naszego miasta.

Następnie na stadionie Kalwarianki wystąpi między innymi Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny,  a dla młodszego pokolenia  Margaret.  Spotkanie to odbędzie się w ramach Jubileuszowych XXV Dni Kalwarii Zebrzydowskiej przygotowanych przez Centrum Kultury Sportu i Turystyki.

  • nazwa :-)

    to będą przy okazji dni kalwarii

  • muki

    Rok temu jak Kalwaria wygrala glosowanie internautow i przyjechal potem radiowoz rmf fm oflagujac runek kalwaryjski to rmf zapowiedzialo ze pojawi sie z checia na uroczystosciach 400lecia i rmf moze tez przyjechac.Az do dnia dzisiejsze wygranie przez Kalwarie tego glosowania i przyjazd rmf fm jest jednym z najwiekszych zwyciestw w calej 400letniej histori Kalwari.

  • kalwarianin

    CO Z DNIAMI KALWARII? 🙂