Uroczystości związane z Jubileuszem 400-lecia Kalwarii Zebrzydowskiej zostały zaplanowane w dniach od 18 do 25 czerwca,  odbywać się będą  pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Znamy już  szczegółowy program Jubileuszu. 

Burmistrz Miasta Kalwaria Zebrzydowska Augustyn Ormanty zaprasza wszystkich mieszkańców do wspólnego świętowania. 

Uroczystości Jubileuszowe  400-lecia lokacji Kalwarii Zebrzydowskiej rozpocznie Uroczysta Msza Święta w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej pod przewodnictwem Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego.

W tygodniu od 19 do 23 czerwca zostanie przypomniana postać Mikołaja Zebrzydowskiego, historia miasta, świętować będzie też ZS im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej,  zaprezentują się też organizacje działające na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej.

Mieszkańców zaprosimy na Kalwaryjski Rynek, w poniedziałek 19 czerwca organizujemy Festiwal Organizacji Pozarządowych i Kół Gospodyń, będzie to okazja do prezentacji lokalnych organizacji, które tworzą naszą  lokalną społeczność, natomiast w piątek 23 czerwca spotkamy się  ze sportowcami z lokalnych klubów sportowych, pragniemy zaprezentować  naszych medalistów Mistrzostw Polski i Europy – informuję Urząd Miasta 

W ramach Jubileuszu 400-lecia lokacji miasta odbędą się Jubileuszowe XXV Dni Kalwarii Zebrzydowskiej, zostały one przygotowane przez Centrum Kultury, Sportu i Turystyki wypełnione będą różnymi atrakcjami dla wszystkich. Bardzo atrakcyjnie będzie w niedzielę  25 czerwca na stadionie Kalwarianki wystąpi między innymi Margaret,  a na zakończenie Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny.

25 czerwca o godz. 16:30 zaplanowaliśmy Uroczystą Galę Jubileuszu 400-lecia lokacji Kalwarii Zebrzydowskiej w Sali Widowiskowej CKSiT, zaprezentowany zostanie m. in. Album „Kalwarii Zebrzydowskiej cztery stulecia”, monografia przygotowana z okazji Jubileuszu Miasta przez zespół naukowców pod kierownictwem   dr. hab., prof. nadzw.  Uniwersytetu  Rzeszowskiego Andrzeja Nowakowskiego. Zaprezentujemy też okolicznościowy medal z wizerunkiem Mikołaja Zebrzydowskiego, wzorowany na oryginale z 1601 roku, wyświetlony zostanie też film promujący Kalwarię Zebrzydowską i jubileusz naszego miasta – informuję Urząd Miasta 

25 czerwca, w niedzielę do Kalwarii Zebrzydowskiej zjadą się też  miłośnicy starych pojazdów, na Placu targowym w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się I Zlot Pojazdów Zabytkowych – Kalwaria Zebrzydowska 2017.

 

 

Uroczystości związane z Jubileuszem  400-lecia lokacji Kalwarii Zebrzydowskiej zostały zaplanowane w dniach od 18 do 25 czerwca 2017 r.

Niedziela – 18 czerwca 2017 r.

18 czerwca 2017 o godz. 15:00 w Sanktuarium Pasyjno-Maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się  Uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego, którą rozpoczniemy Jubileusz 400-lecia lokacji Kalwarii Zebrzydowskiej.

Poniedziałek 19 czerwca Rynek Kalwaria Zebrzydowska od godz. 17:00 –  Festiwal Organizacji Pozarządowych i Kół Gospodyń.

Wystawa Jubileuszowa 400 lat Kalwarii Zebrzydowskiej – Biblioteka Publiczna im. Stanisława Wyspiańskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej

Wtorek 20 czerwca – wystawa fotograficzna „400 lat Kalwarii Zebrzydowskiej” – lokal Towarzystwa Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej

Środa 21 czerwca –  „Dzień z patronem” – od 13:00  piknik rodzinny – Stadion Kalwarianka, godz.  16:00 Sala Widowiskowa CKSiT – Uroczysta Akademia uczniów  ZS nr. 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej im. Mikołaja Zebrzydowskiego,

Czwartek 22 czerwiec – Otwarcie wystawy  poplenerowej „Na dróżkach codzienności” Sala im. W. Weissa „Stare Kino”.

Piątek  23 czerwca –  Rynek Kalwaria od godz. 17:00 – Kalwaria na sportowo – prezentacja sportowców i klubów sportowych z terenu gminy Kalwaria Zebrzydowska,

 

Sobota – 24 czerwca 2017 r.

Stadion Kalwarianka

17:00 – Orkiestra Wojskowa w Krakowie

18:00 – kabaret Jurki

19:30– Weronika Zawadzka

20:20 – występy uczniów ze Szkoły Muzycznej w Kalwarii Zebrzydowskiej

21:00 – Mateusz Mijal

22:00 – pokaz fireshow – Tancerze Ognia Azislight

22:20- zabawa taneczna

 

Niedziela – 25 czerwca 2017 r.

15:30 – pokazy walk – Szlachecka kompania

16:00 – Chór Kobiet Leńcze

16:15 – Zespół Regionalny „Sami Swoi” z Przytkowic

16:30 – zespoły taneczne CKSiT

17:00 – Miejska Orkiestra Dęta z Kalwarii Zebrzydowskiej

17:30 – pokaz musztry i artleryjski

18:00 – koncert Margaret

19:15 – formacja taneczna UTW „ALEBABKI”

19:30 – pokaz karate w wykonaniu klubu Seido Yuku Karate

20:00 – Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny

ok. 21:30 – pokaz sztucznych ogni

 

15:00 – 19:00 – Piknik historyczny (strzelanie z łuku do rycerza, rzut toporkiem, machina czasu – rycerska przebieralnia, turniej zabaw plebejskich)

od 15:00 – pokaz sprzętu wojskowego 18 Batalionu Powietrznodesantowego z Bielska- Białej (spadochrony, Hummer)

15:00 – 18:00 – animacje  dla dzieci, strzelnica ASG (repliki broni)

od 15:00 – stoisko pocztowe Poczta Polska, stoisko ZUS Inspektorat Wadowice PUE

 

25 czerwca 2017 r.

Plac targowy w Kalwarii Zebrzydowskiej

9:00 – 18:00 – I Zlot Pojazdów Zabytkowych – Kalwaria Zebrzydowska 2017

Sala Widowiskowa CKSiT

16:30 – Uroczysta Gala Jubileuszu 400-lecia lokacji Kalwarii Zebrzydowskiej

 • Danka

  będą lekarze orzecznicy uzdrawiać ludzi

 • Robert Róg

  Czy to prawda że ma być w Kalwarii marionetka Duda? Ktoś to może potwierdzić.?

 • Mn

  Podziękujmy radnym którzy ograniczyli wydatki na jubileusz miasta. To samo zrobili rok temu ścinając pule na ŚDM. Rada nie widzi potencjału w takich imprezach i tnie wydatki na promocje, kulturę a potem dziw bierze ze imprez brakuje w mieście. Ważniejsze są dla nich chodniczki, remizy, lampka tu czy tam a gmina i jej rozwój stoi w miejscu.

 • kalwarianin

  żenada, każdy spodziewał się jakiejś petardy z okazji tych obchodów, a program co najmniej żenujący 😀 SummerFest (ktorego nie bedzie w tym roku bo ktos szczedzi kase) z duuuuzo mniejszym budzetem mial ciekawszy program 😀

 • Tomek

  Na plakacie w tabelce atrakcje, jest napisane stoisko poczty polskiej i stoisko ZUS, czy ktoś może rozwinąć na czym te atrakcje mają polegać?? Poczta polska to może szukanie zaginionych paczek na czas a ZUS?? Ktoś ma jakiś pomysł??

 • magic

  400 – lecie Kalwarii… a program katastrofa… Głowną Gwiazdą Zespoł Piesni i Tanca to to ma być????
  Mateusz Mijal a kto to wogule jest? Najgorszy program od lat wielkie 400 – lecie tragedia!

 • pajuj

  uściślam: Majchrowski ma stopień doktora, a tytuł profesora (tzw. Belwederski) . Profesor zwyczajny zaś to honorowy tytuł nadawany przez Senat danej uczelni. Fakt jednak, że ktoś tu „ego” musi mieć ogromne 🙂

 • pajuj

  odpowiadam: to jest CIEKAWOŚĆ i obywatelska postawa. To są tak samo moje pieniądze, więc mam prawo wiedzieć na co są wydawane i w jakiej ilości. Swoja drogą, skoroś taki „do przodu”, to po prostu odpowiedz mi na pytanie zawarte w moim poście i koniec dyskusji.

 • Apo

  Zastanawia mnie dlaczego wszędzie burmistrz umieszcza swoje „tytuły” dr hab. inż. podczas kiedy inni burmistrzowie czy prezydenci tego nie stosują. Np Jacek Majchrowski ma tytuły doktora i profesora zwyczajnego, w dyplomacji raczej unika się tytułów zawodowych i naukowych a w przypadku pana Ormantego odbieram to jako obnoszenie się ze swoimi tytułami. Jak sądzicie?

 • gawi

  gmina nie chce nam zrobić drogi ani chodnika a na takie imprezy to mają

 • Dron

  Jeśli to nie złośliwość to jak to nazwiesz? Umówmy się że płacimy 2.000.000 zyli i gites 🙂 zadowolony malkontent z takiej informacji?

 • pajuj

  nie ze złośliwości, ale chciałbym wiedzieć jako podatnik, ile to wszystko kosztowało? Począwszy od książki, a skończywszy na Margaret i sztucznych ogniach.