Ależ to był Jubileusz! WKS „Żarek” Barwałd Górny w sobotę świętował 70-lecie powstania. Działacze klubu z Niedźwiedziem w herbie, sprawili  że Ci co przybyli na ich stadion mogli poczuć się jak na Mundialu. Były emocje sportowe, sporo atrakcji. Nie zabrakło też mocnych nazwisk jak Lewandowski, Ronaldo, Glik czy Higuain.

WKS „Żarek” Barwałd Górny, a właściwe kiedyś LZS Barwałd działał na naszej lokalnej arenie sportowej już od 1948 roku.

Co ciekawe były to na początku lokalne rozgrywki w tenisa stołowego, a dopiero po wielu latach przerodziło się to w piłkę nożną. Rozgrywki tenisa stołowego odgrywały się nawet na poziomie III ligi – mówi Franciszek Sarapata Wiceprezes Żarka Barwałd Górny, główny organizator pikniku i dodaje Klub posiada bardzo ciekawą historię, a jego siedzibą jest część starego dworu z Barwałdu Górnego, którą datuje się na pierwsza poło XIX wieku, a na jego dziedzińcu usytuowane jest obecnie boisk klubu.

W klubie z okazji Jubileuszu planują odkurzyć  historię, zdradzili że odnaleźli już kapsułę czasu czyli szafę z różnymi klubowymi dokumentami i pamiątkami, która już od bardzo dawna pozostaje zamknięta … zapewne, niebawem dowiemy się sporo ciekawostek związanych z klubem.

W ostatnich tygodniach klub przygotowywał się do swojego Jubileuszu i trzeba uczciwie przyznać iż przed kolejnymi urodzinami wysoko zawiesili  poprzeczkę. Przygotowali cała masę atrakcji, jak mówili pragnęli by w tym dniu najwięcej radości miały dzieci i to się im udało!

Były zatem dmuchańce, trampoliny, zabaw, malowanie twarzy,  pokazy radiowozów policyjnych i wozów strażackich oraz Mini-turniej Barwałdzki, wystąpiła: drużyna Żarka oraz uczniowie trzech szkół podstawowych z Barwałdu Dolnego, Średniego i Górnego.

W czasie Jubileuszu obecne były też głośne nazwiska jak Lewandowski, Ronaldo, Glik czy Higuain … oczywiście w postaci koszulek, które można było licytować.

Bardzo miłym akcentem w czasie klubowego święta było przekazanie przez klub obecnym trenerom, działaczom koszulek reprezentacji Polski z ich nazwiskami  to był bardzo wzruszający moment.

Chciałbym podziękować wszystkim i każdemu z osobna za włożony trud w organizacje pikniku z okazji 70lecia i czas poświęcony dla klubu. Dziękuję! – mówi skromnie główny organizator Pikniku Franciszek Sarapata i dodaje Nabór do wszystkich grup wiekowych trwa cały rok. W tej chwili szkolimy dzieci już od 6 roku życia w grupach Skrzat, Żak, Orlik i Trampkarz. Zapraszamy wszystkich chętnych.

Wraz z klubem Jubileusz świętował też Burmistrz Miasta Augustyn Ormanty, przekazał list gratulacyjny, zapewnił o dalszym wsparciu klubu przez Gminę miejscowego klubu.

Burmistrz Miasta przywiózł też prezent w postaci  pomocy finansowej na zakupu bramek dla nowopowstające drużyny żaków, podkreślając iż obserwuje rozwój sekcji młodzieżowych i taki właśnie prezent będzie najodpowiedniejszy.

W pomoc w organizację Pikniku włączył się też Powiat Wadowicki, jak i wiele lokalnych firm, mieszkańcy Barwałdu Górnego za sprawą pikniku przeżyli  namiastkę mundialu.

 

 • Kibic24

  Zagórzanka Zagórze z 9 młodzieżowcami w składzie pokonała na zakończenie sezonu faworyzowaną Kalwariankę Kalwaria Zebrzydowska 4-2.

 • MKS

  MKS Kalwarianka kończy sezon na 10 miejscu , grająca w super rezerwowym zestawieniu , bez kilku zawodników z podstawowego składu , których zastąpili debiutanci czyli juniorzy młodsi ulegli na koniec sezonu Zagórzance Zagórze 2-4(0-2)

 • muki

  Szykuje sie duzy najazd kibicow Hutnika do Kalwari za pare dni,wszak zdecydowanym beda faworytem krakusy tego meczu.Zreszta Hutnik szedl jak burza w lidze i jedynie troche w koncowce sezonu nieco gorzej,ale wtedy juz mial zagwarantowany baraz i tez bedzie faworytem z Barciczanka.Zal ze cos mocniejszego niz Drwinia nie zagra w finale,bo jeszcze wiecej kibicow by przyszlo,ale z samej Nowej Huty moga przyjechac az trzy setki kibicow i atmosfera bedzie goraca.Gdyby przeciwnik byla Unia lub KS Beskid to spokojnie grubo ponad piec setek by przyszlo na taki final.Tak obstawiam ze w razie dobrej pogody to moze przyjdzie pol tysiaca,chociaz moze byc z tym problem,bo raz ze sroda to nieciekawy termin,a po drugie w tv leci mundial.Jedno wiem bardzo sie zdziwie jak Hutnik by tego nie wygral.

 • MKS

  Znany 20 czerwca o 17 w finale Hutnik-GKS wygrany bierze 40 tys a pokonany 10 tys zl

 • gosc

  Zostaje jeszcze finał pucharu Polski w Kalwari termin nieznany

 • muki

  W weekend ligowe ostatki Kalwarianka jedzie do Zagorza,a Paszkowka do Zatora.W A klasie Wysoka podejmie Sokola,wszyscy zyja jednak juz mundialem ktory jutro sie zacznie.Wadowicki zwiazek zamiast pomyslec wczesniej o zakonczeniu lokalnych rozgrywek w srode,to niepotrzebnie czeka z tym az do soboty,bo ludzie beda skupieni na ogladaniu mundialu.