Grupa „Zawsze Wolni” z Kalwarii Zebrzydowskiej już po raz dziesiąty  zaprasza na Pielgrzymkę Motocyklistów do Sanktuarium Kalwaryjskiego Śladami Jana Pawła II. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 25 sierpnia 2018 r.

Motocykliści spotkają się w Wadowicach  jednak w tym roku nie na placu Jana Pawła II, na którym trwa remont ale na Placu Kościuszki  – organizatorzy proszą by uczestnicy nie gromadzili się na Placu Jana Pawła II, a właśnie na Placu Kościuszki – jest to bardzo istotna zmiana organizacyjna. Następnie motocykliści wyruszą do Kalwarii Zebrzydowskiej , by dotrzeć pod Kalwaryjskie Sanktuarium.

Plan Pielgrzymki Motocyklistów

  • Zbiórka godz. 9:00: Wadowice – Plac Kościuszki
  • Wyjazd  do Sanktuarium Kalwaryjskiego około  godz. 11:30
  • Msza święta sprawowana przy ołtarzu polowym Klasztor OO. Bernardynów o godz. 13:00

Co roku  Pielgrzymka Motocyklistów śladami Jana Pawła II spotka się z ogromnym odzewem, po raz kolejny. Spotkanie już na stałe wpisało się w tradycje Kalwaryjskich Pielgrzymek, w tym roku motocykliści na tej pielgrzymce spotkają się już po raz dziesiąty.

Pierwsza pielgrzymka odbyła się w 2008 roku, wówczas uczestniczyło w niej około 300 motocyklistów, później było ich już 500 później ponad 700, w kolejnych pielgrzymkach uczestniczyło już około tysiąc motocyklistów.

Pomysłodawcami Pielgrzymki Motocyklistów śladami Jana Pawła II są miłośnicy jednośladów z Kalwarii Zebrzydowskiej, którzy skupiają się w grupie o wymownej nazwie „Zawsze wolni”. Uczestnicy pielgrzymki po dotarciu do Sanktuarium wezmą udział we Mszy św. sprawowanej o godz. 13:00 przy ołtarzu polowym.

 

 

Tak było przed rokiem …

  • MKS

    Sobota 15 MKS Kalwarianka wyjazd po zwyciestwo!