Pielgrzymka Motocyklistów rozpoczęła się w Wadowicach na Placu Kościuszki, skąd pielgrzymi przejechali do Sanktuarium Pasyjno – Maryjnego  w Kalwarii Zebrzydowskiej.  Motocykliści swoje podróżowanie zawierzyli wstawiennictwu NMP Kalwaryjskiej i św. Janowi Pawłowi II. W imieniu stróżów sanktuarium, przybyłych do Matki Bożej Kalwaryjskiej przywitał o. Micheasz Okoński, wikary klasztoru.

Organizatorami pielgrzymki jest grupa motocyklistów „Zawsze Wolni” z Kalwarii Zebrzydowskiej. W tegorocznej pielgrzymce uczestniczyli najtwardsi motocykliści, którym nie straszne są ulewy i inne przeszkody … ich nic nie zatrzyma.  W tym roku solidną część stanowili motocykliści skupieni wokół grupy „Iskra Miłosierdzia”.

Homilię podczas liturgii wygłosił o. Eliasz Paseka z Pragi, który zachęcał do wdzięczności Bogu za każdego, kto porusza się po drodze nie tylko posługując się motocyklami. Zwrócił uwagę na wspólnotę drogi – wspólnej pasji, wspólnych wyjazdów i wspólnych powrotów.

Pierwsza pielgrzymka motocyklistów odbyła się w 2008 roku. Od tego czasu, co roku coraz więcej osób przybywa na jednośladach do kalwaryjskiego sanktuarium. Tegoroczna, jubileuszowa pielgrzymka była okazją do szczególnego dziękczynienia Bogu za opiekę podczas podróży.

Pielgrzymka Motocyklistów i ich spotkanie w Kalwarii mogło dojść do skutku dzięki zaangażowaniu i  środkom  własnym motocyklistów spod znaku „Zawsze wolni”.

 

  • MKS

    Sobota 15 Arka-MKS Kalwarianka czas na zwyciestwo!