Parafialny klub Sportowy św. Józef zaprasza na Jubileuszowe XX Dni Papieskie, które odbędą się w dniach 14- 27 maja 2017 r w Kalwarii Zebrzydowskiej. Hasłem tegorocznych Dni Papieskich jest zawołanie Ojca Świętego ,,Cały Twój Maryjo”.

Hasło odzwierciedla ono głęboką więź łączącą naszego papieża z Matką Bożą. To ona była mu Matką, Opiekunką i Powierniczką. To jej ufał i zawierzył swoje życie, swój pontyfikat, a przede wszystkim cały Kościół. To właśnie Ona wspierała go w jego modlitwach, działaniach, chroniła i prowadziła bezpiecznie do Boga.

W roku jubileuszu naszego klubu chcielibyśmy nawiązać przede wszystkim do Objawień Fatimskich, które odegrały znaczącą rolę w życiu i nauczaniu Jana Pawła II. Chcemy tak jak nasz umiłowany papież zawierzyć Sercu Maryi nasze inicjatywy i wszelkie podejmowane działania oraz wszystkich, którzy będą przygotowywać, pomagać nam i uczestniczyć w XX Dniach Papieskich – mówią organizatorzy 

Przed nami dwa tygodnie zmagań sportowych, intelektualnych i artystycznych, a jednocześnie niezapomniane chwile, emocje i wzruszenia, które z pewnością będą nam towarzyszyć. Jak co roku serdecznie zapraszamy do licznego udziału we wszystkich konkursach, zawodach i imprezach.

Szczególnie zachęcamy wszystkich do wspólnego przeżycia Drogi Światła. Podążając ulicami Kalwarii Zebrzydowskiej będziemy powierzać Panu Bogu i opiece Maryi- siebie, nasze rodziny, naszą parafię, nasze miasto i wszystkie troski dnia codziennego – dodają organizatorzy z PKS św. Józef 

Jak dodają pragną, aby Jubileuszowe Dni Papieskie były naprawdę wyjątkowe i stanowiły nie tylko kontynuację dobrych tradycji naszego klubu, ale przede wszystkim jeszcze mocniej zjednoczyły nas wszystkich wokół osoby wielkiego Papieża Polaka- Jana Pawła II i pozwoliły poznawać i rozszerzać jego naukę.

Tutaj więcej o Jubileuszowych Dniach Papieskich – kliknij