W sezonie 2018/19 zawodniczki klubu PKS Św. Józef w Kalwarii Zebrzydowskiej biorą udział w Podbeskidzkiej Lidze Piłki Siatkowej – “SPIKE” (co po angielsku znaczy w siatkówce mocne zbicie piłki). Ligę tworzą cztery drużyny tj. “Wilki” z Babiogórskiego Centrum Sportu z Zawoi, UKS Zalew Świnna Poręba, UKS Dziadki z Suchej Beskidzkiej oraz PKS Kalwaria.

Liga powstała z myślą o popularyzacji siatkówki w regionie oraz o stworzeniu optymalnych warunków do dalszego rozwoju umiejętności siatkarskich zawodniczek.  Każdy z klubów zorganizuje dwa turnieje, podczas których rywalizacja przebiega w systemie każdy z każdym.

Tak więc każda z drużyn rozegra w sezonie łącznie 24 mecze.  Klub PKS Kalwaria reprezentują zawodniczki – rozgrywające: Wiktoria Kalina oraz Julia Kozieł, przyjmujące: Wioletta Malczyk, Wiktoria Stela, Marzena Cora oraz Joanna Filek, libero: Magdalena Suwaj oraz Karolina Bartoszek, środkowe: Ewelina Odorowska, Natalia Knapczyk i Aleksandra Maślanka oraz atakująca Katarzyna Tomiak.  Do tej pory odbył się jeden turniej w Zawoi, który pokazał, że powołanie ligi było strzałem w dziesiątkę.

Turniej obfitował w wiele spektakularnych akcji, w których zawodniczki w długich wymianach, mocnych atakach i odbiorach próbowały przechylić czarę zwycięstwa na swoją korzyść.

Zawodniczki z Kalwarii spisały się bardzo dobrze wygrywając dwa mecze i ulegając jedynie zespołowi ze Świnnej Poręby. Celem per se dla zespołu z Kalwarii nie jest jedynie zwycięstwo, lecz raczej “ogrywanie się“ wszystkich zawodniczek oraz czerpanie radości ze sportowej rywalizacji w tej jakże kochanej w Polsce dyscyplinie sportu – mówi trener Artur Wyrwa