Jutro rusza lodowisko „Biały Orlik”. Obiekt powstał w grudniu 2011 r. w pierwszym roku był całkowicie bezpłatny, później wprowadzono już opłaty za korzystanie z łyżew – 3 zł na godzinę. Lodowisko będzie jedynym w okolicy.

 

Magistrat poinformował właśnie, że z dniem 19 grudnia nastąpi uruchomienie lodowiska w sezonie zimowym 2015/2016.

Ośrodek Administracyjny Szkół Samorządowych w Kalwarii Zebrzydowskiej informuje, iż otwarcie lodowiska „Biały Orlik” w sezonie zimowym 2015/2016 nastąpi w dniu 19 grudnia 2015 r. Lodowisko będzie czynne od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10.00 – 21.00 (przerwa techniczna: od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00-16.00, od soboty do niedzieli 14.00-15.00). Ostatnie wejście na godzinę przed zamknięciem obiektu – informuje Urząd Miasta

Lodowisko rusza jutro, jutro też dzieci i młodzież rozpoczynają przerwę świąteczną ale w tym czasie dzieci, które nie mają własnych łyżew będą musiały płacić za wypożyczenie 3 zł – 1 godz. Zgodnie z przyjętą uchwałą z opłat za wypożyczenie łyżew będą zwolnieni uczniowie tylko ci, którzy korzystać będą z „Białego Orlika” w czasie zajęć szkolnych.

Warto tutaj zaznaczyć, gdy masz swoje łyżwy, możesz korzystać z lodowiska bez ograniczeń nic za to nie płacąc.

W przypadku zaistnienia niekorzystnych warunków atmosferycznych lub technicznych zagrażających bezpieczeństwu (osprzęt lodowiska nie będzie mógł utrzymywać tafli lodu w odpowiednim stanie technicznym) oraz z powodu innych uzasadnionych przyczyn wystąpią dodatkowe przerwy techniczne – informują opiekunowie lodowiska  i dodają Ponadto lodowisko może być wyłączone z użytkowania z powodu organizacji imprez i zajęć zamkniętych, organizacji imprez o charakterze masowym, organizacji zawodów sportowych.

Podsumowując, chcesz pojeździć w najbliższych dniach na „Białym Orliku” a nie masz łyżew musisz płacić i dotyczy to zarówno dzieci jak i dorosłych, którzy zapłacą tyle samo za wypożyczenie łyżew. Stawka dla dzieci jak i dorosłych jest jednakowa i wynosić będzie 3 zł za godzinę wypożyczenia łyżew.

„Biały Orlik” jest lodowiskiem składanym, powstał na boisku do siatkówki i koszykówki, które znajduje się na terenie kompleksu boisk „Orlik” w Kalwarii Zebrzydowskiej, a cały kompleks położony jest za koroną stadionu „Kalwarianki”

Całość kosztowała 605 tys. zł. Ministerstwo na ten cel przeznaczyło 216  tys. zł, a Gmina resztę czyli 389  tys. zł.

Przy obiekcie funkcjonuje także wypożyczalnia łyżew, zakupiono 62 pary.

Biały Orlik może funkcjonować nawet przy dodatniej temperaturze. Lód powstaje dzięki agregatom, które cały czas pracują i utrzymują odpowiednią temperaturę tafli lodu.

Podłoże lodowiska opiera się na  modułowym układzie paneli aluminiowych, które są napełnione roztworem glikolu i podłączone do agregatu chłodniczego. Panele zostały zalane ok. 7 cm warstwą wody i zamrożone. Szacuje się też, że jednocześnie z lodowiska będzie mogło korzystać 80 osób.

 

Godziny otwarcia lodowiska „Biały Orlik”

 • Lodowisko czynne od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10.00 – 21.00
 • Przerwa techniczna: od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00-16.00, od soboty do niedzieli 14.00- 15.00
 • Ostatnie wejście na godzinę przed zamknięciem obiektu.

Cennik opłat za usługi na terenie lodowiska:

 • wypożyczenie łyżew – 3 zł brutto za jedną parę za pierwszą godzinę,
 • wypożyczenie łyżew – 0,75 zł brutto za każdy następny rozpoczęty kwadrans,
 • ostrzenie łyżew – 4 zł brutto za jedną parę łyżew.

 

 • kulfon

  Czy muzyka na lodowisku mogłaby być „odrobinę” ciszej ???
  Od paru lat muzyka wyje, tak że słychać ją nawet z ulicy Mickiewicza, gdzie przecież nikt na łyżwach nie jeździ. Litości!!!
  Bo jeśli nie, to ktoś, kiedyś przyjdzie tam w nocy i zrobi „porządek” z tym sprzętem nagłaśniającym.