Kolejny koncert z cyklu Wadrock już w najbliższy wtorek (10.11) w sali kameralnej Wadowickiego Centrum Kultury. Tym razem o godz. 18:00 rozpocznie się uczta dla fanów rock’n’rolla i rocka progresywnego, a wystąpią aż trzy zespoły: Sweet Molly, The Riddle i The Gate.

Wadrock to cykliczna impreza, której pomysłodawcami i realizatorami są Wolontariusze działający pod opieką Wadowickiego Centrum Kultury. Wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz koncertowy Wadowic

To już szósta edycja naszej imprezy. Po małym jubileuszu będziemy dążyć do drobnych zmian w wydarzeniu, aby zachować jego świeżość i sprostać wymaganiom publiczności. Dlatego we wtorek momentami przeniesiemy się trochę w czasie, słysząc zespoły inspirujące się rock’n’rollem, art-rockiem i progresywą. Tego jeszcze u nas nie było! – mówią Wolontariusze WCK

Tradycyjnie wieczór otworzy jeden z lokalnych zespołów – we wtorek będzie to Sweet Molly ze Stryszowa. To młody zespół tworzony przez grupę uzdolnionych przyjaciół, których największymi zaletami są skromność i pasja do tego, co robią!

Tuż po nich na scenie zaprezentuje się bardzo interesująca, zagadkowa formacja z Wrocławia – The Riddle! To piątka muzyków inspiracjami sięgająca przełomu lat 60 i 70. Zespół wyrasta z samych korzeni bluesa i rock’n’rolla, a w jego muzyce słychać hipisowski duch, dekadenckie teksty i energiczną ekspresję emocji. Zespół niedawno wydał swoją pierwszą EP-kę – „Stories of Uncle Jim”, która dostępna jest w całości na ich stronach w sieci!

Na zakończenie wieczoru bramy do dźwięków rocka progresywnego otworzy zespół The Gate z Raciborza! Grupę tworzą trzy różne charaktery, trzy różne zbiory doświadczeń nie tylko muzycznych, sięgających również teatru oraz sztuk wizualnych. Ich muzyka to mieszanka rock’n’rolla i rock’a progesywnego, pojawiają się również elementy jazzu, bluesa i muzyki klasycznej. W ich grze można usłyszeć wpływy takich zespołów jak Queen, Pink Floyd, Rush, Yes, Max Richter. Na swoim koncie mają już bardzo udaną, debiutancką trasę koncertową, doskonałe recenzje m. in. w prestiżowym magazynie „Gitarzysta”, a także współpracę z takimi ikonami polskiego rocka jak choćby Anja Orthodox, której głoś można usłyszeć także na albumie „Faceless”!

Do wspólnego szaleństwa i muzycznej degustacji zapraszają tradycyjne – Wolontariat WCK i Wadowicke Centrum Kultury!

Bilety w scenie 10 zł dostępne są w sekretariacie i kasie Kina Centrum. Zapraszamy we wtorek, 10.11, na godzinę 18:00 do sali kameralnej WCK!