Po 4 latach Wisła Kraków znów gościła na stadionie MKS Kalwarianka, spotkanie sparingowe przyciągnęło na stadion sporą liczbę wiernych kibiców.  Możemy też dodać, że w Kalwarii Zebrzydowskiej bez zmian … Kalwaria murem za Białą Gwiazdą!
Na dwa tygodnie przed startem rozgrywek Fortuna 1. Ligi formę podopiecznych trenera Jerzego Brzęczka sprawdzili zawodnicy GKS-u Jastrzębie. W sobotnie popołudnie Wiślacy rozpoczęli strzelanie w drugiej połowie meczu i po dwóch bramkach Piotra Starzyńskiego oraz trafieniu Enisa Fazlagicia pokonali rywala 3:0.
W pierwszej połowie na obiekcie w Kalwarii Zebrzydowskiej dłużej przy piłce utrzymywali się piłkarze Białej Gwiazdy, którzy wymieniali serię podań i próbowali przedostać się w okolice bramki przyjezdnych. W 8. minucie na strzał z dalszej odległości zdecydował się Szywacz, a Drazik z trudem sparował piłkę na poprzeczkę. Wiślacy nie składali jednak broni i w dalszym ciągu naciskali na defensywę gości, którzy przetrzymali jednak napory krakowian, skutkiem czego na przerwę oba zespoły schodziły przy bezbramkowym remisie.

Po zmianie stron Biała Gwiazda kontynuowała ofensywną grę, której skutki można było obejrzeć już w 51. minucie. Wówczas na strzał z dystansu zdecydował się Starzyński, który pokonał bramkarza, dając prowadzenie swojej drużynie. Wisła nie zwolniła tempa i dziewięć minut później trafiła po raz drugi, a na listę strzelców po raz kolejny wpisał się Starzyński. „Kropkę nad i” postawił z kolei Fazlagić, notując trafienie w 84. minucie spotkania.

 

Wisła Kraków – GKS Jastrzębie 3:0 (0:0)
1:0 Starzyński 51’
2:0 Starzyński 60’
3:0 Fazlagić 84’