315-93

Także Kalwaria świętowała Uchwalenie Konstytucji 3 Maja, w Kościele parafialnym odprawiono Mszę Świętą. Uroczystości uświetnili swoją grą Orkiestry Dęte z Kalwarii i Przytkowic, dając na zakończenie doskonały koncert na Rynku.

 

W uroczystej Mszy św. uczestniczyło blisko 30 pocztów sztandarowych z całej gminy Kalwaria Zebrzydowska, reprezentując szkoły, strażaków OSP, harcerzy, rzemieślników inne środowiska.

Patriotyczne kazanie wygłosił Ksiądz Tomasz Koszarek, w którym porównał Ojczyznę do Matki, w dniu dzisiejszym obchodzimy też Święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

Po mszy przedstawiciele samorządu, młodzież, delegacje a także mieszkańcy Kalwarii zgromadzili się pod pamiątkową przy ulicy 3 Maja składając wiązanki kwiatów.

W ten radosny dzień nie zawiodły Orkiestry z Przytkowic i Kalwarii Zebrzydowskiej, które dały swój koncert, a także Chór „Soli Deo”, którym opiekuje się Bogdan Oczkowski.

Na zakończenie mszy świętej proboszcz Wiesław Cygan przypomniał, że tydzień czekają nas wybory Prezydenckie, apelował o dokonywanie mądrych wyborów i udział w nich mieszkańców.